Salı, Haziran 19

İzmir İli Urla İlçesi Tatil Yerleri, Urla Resimleri, Gezilecek Yerleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
İzmir Urla Gezi Rehberi

Uzun yıllardan beridir turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan İzmir, halen turistlerin merak odağı olarak kalmaktadır. Burada en iyi bir şekilde tatil yapabilen turistlerin, denize giriyor, çeşitli aktivitelerle uğraşıyor, kamp yapıyor.
İzmirin turistik ilçelerinden biri olan Urla, uzun yıllardan beridir, bütün turistlerin merak odağı haline gelmiştir. İzmir Urla’ya gelen kişiler buranın denizinin ve güzel tabiatının tadını çıkarmaktadır. Diğer yerlerin aksine oldukça doğal bir tabiata sahip olan İzmir Urla, görenleri kendine aşık edecek derecede bir doğal güzelliğe sahiptir.
İzmir Urla’nın muhteşem denizinde insanlar gece gündüz demeden yüzmektedir. Burada bulunan plajlar genellikle yaz aylarında tıklım-tıklım dolu olup, denizde girmeye yer bulunamamaktadır. Ege denizinin temiz olması ve suyunun oldukça hoş görünmesi turistleri buraya bağlayan en büyük özelliktir. Burada bulunan plajlar günün belirli saatlerinde aktiviteler düzenleyerek, insanları eğlendirmektedir. Bu aktivitelerde başarılı olmanız halinde birçok ödüller de, kazanabilmektesiniz.
İzmir Urla’nın turistler tarafından oldukça fazla seçilmesinin bir diğer nedeni ise, buranın oldukça sessiz ve sakin bir yer olmasıdır. Dinlenmek adına en ideal yerlerden biri olan İzmir Urla, iş stresinden yorulmuş kişiler için birebirdir.

URLA’DA NE YAPILIR

Burada bulunana kamp alanlarında kamp yapabilir, aileniz ve sevdiklerinizle oldukça güzel bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Bütün piknik alanları özenle yapılmış olup, insanlara wc ve banyo hizmetleri de, sunmaktadır.
İzmir Urla’nın tabiatı bozulmamış doğal bir tabiattır. Birçok tatil merkezlerinin aksine doğallığı sayesinde kişilerin en çok burayı seçmesini sağlamaktadır. Özellikle denizi Türkiye’nin en temiz denizlerinden biri olmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı kişilerin vazgeçilmezi haline gelmiş olan İzmir Urla, Türkiye’nin en çok bilinene tatil merkezlerinden biridir. İzmir Urla genellikle haziran temmuz ve ağustos aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bu aylarda deniz için gelmekte olan turistler, yılın diğer mevsimlerinde de burayı ziyaret etmektedir. İklim bakımdan Akdeniz iklimine sahip olan İzmir, yılın her mevsiminde ziyaret edilmesi için müsaittir. Urla İzmir il merkezine, 38 km. uzaklıkta olup Konak meydanı ise, yanlızca 35 km. uzaklıktadır.

Paylaş

Yorum yapın