Cumartesi, Mart 30

Adana Merkez Park Nerededir, Adana Merkez Park Tarihi ve Resimleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

ADANA MERKEZ PARK NEREDEDİR, ADANA MERKEZ PARK TARİHİ VE RESİMLERİ

Seyhan Nehri’nin iki yakasında yer alan Merkez Park toplamda 33 hektar genişliğindeki bir yere sahiptir. Sabancı Merkez Camii ile Galleria alışveriş merkezi arasında bulunan park 2004 yılında insanların hizmetine açılmıştır. Türkiye’nin en büyük parkı olarak bilinmektedir.  Öğrenilen bilgiye göre park alanında daha önce bahçeli yer almaktaymış. Daha sonra ağaçların kesilerek park haline geldiği söylenmektedir. Eğer uzağa gitmenize imkan ve vakit yoksa Adana gibi kalabalık bir şehirde biraz olsun il dışına çıkmış havası yaşayabilirsiniz. Şehrin ruhumuzu strese sokan yaşantısından bir an olsun kurtulabilirsiniz. Parkın Adana il merkezinin içerisinde olmasına karşın rahatlatan bir havası vardır. Sessizlik, kuş cıvıltıları ve çiçekler elbetteki sizi rahatlatacaktır. Orman kadar olmasa da şehrin gürültüsünden uzaktır.

 

Adana Merkez parka gittiğiniz zaman özellikle mevsiminde gittiyseniz etrafta çiçek açmış portakal ağaçları ve bu ağaçların kokularını alabilirsiniz.  Karasal iklim bölgesinde yaşıyorsanız ve bu kokuyu aldıysanız hiçbir zaman unutamayacağınızı söyleyebiliriz.  Park alanı geniş oldukça geniştir. Bu yüzden ailenizle birlikte geldiyseniz çocuklarınız top oynayabilir ya da uçurtma uçurabilir. Parka serinlikte gitmenizi tavsiye ederiz. Diğer türlü Adana’nın yakıcı sıcağı ile baş başa kalabilirsiniz. Bu yüzden akşam serinliğini yada mevsim olarak serin bir zamanı seçmenizde fayda vardır. Serinlikte mutlaka yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Park alanında çok çeşitli ağaçlar ve bitki türlerine rastlayabilirsiniz. Park ve cadde arasında yaklaşık 3 km vardır. Bu 3 km alanda bisiklet yarışı ve koşular için alanlar bulunmaktadır. Yine bu alan içinde çocuklar için park alanı ve tuvaletler yer almaktadır. Dilerseniz aileniz yada çevrenizle park alanında piknik yapabilirsiniz. Ancak alanda çevre düzenine gerekli dikkat ve özeni göstermeyen kişiler yüzünden park çok çabuk kirlenebilmektedir.

BUNA DA BAKIN...  Adana’ya Nasıl Gidilir? Adana’da Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İster ailenizle gelin ister arkadaşlarınızla; Adana Merkez park her yaştan insanın giderek şehrin yaşamından uzaklaşacağı, piknik yapacağı yada güzel vakit geçireceğiz bir yerdir. Eğer izin günleriniz için plan ve programınız yoksa bu alana gitmeyi tercih edebilirsiniz. Adana ve çevre illerinde yaşayanlar için güzel bir seçenek olabilir….

Paylaş

Yorum yapın