Cumartesi, Mayıs 4

Antalya Kurşunlu Şelalesi Nerede?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kurşunlu Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir?

Antalya Kurşunlu şelalesine nasıl gidilir? Batı Akdeniz Bölgesi, Antalya İli, Merkez İlçesi sınırları içerisinde bulunan Kurşunlu Şelalelerine girmek için Antalya şehri merkezinden günde iki kez otobüs servisi bulunmaktadır. Tabiat Parkı, Antalya şehir merkezinden 23 km. uzaklıktaki şelaleye özel araç ile gidiş ortalama 35 dakika sürmektedir Kurşunlu Şelaleleri Antalya‘ ya gelip görmeden gidilmeyecek yerlerden bir tanesidir.

Antalya Kurşunlu Şelaleleri

Antalya’nın popüler şelaleleri arasında yer alan Kurşunlu Şelaleleri doğayla içice kalmışı çevresi ağaçlık bir alanda konumlanmış. Nehir boyunca ilerledikçe giderek güzelleşen bir ortam düşünün. Yeşil diye bildiğiniz rengin tüm tonları bu şelalede. Merdivenlerden indikçe koyulaşan yeşil, şelalenin sesi, ortamın büyüleyici güzelliği derken birde bakmışsınız selfi delisi olup çıkmışsınız bu cennet mekanda. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için çok kısa bir sürede olsa kendisini cennete düşme tecrübesini hissettirecek güzellikte bir yer yani.

Kurşunlu Şelaleleri Piknik Alanları

Yemyeşil derin bir vadinin içindeki bu tabiat harikası Kurşunlu Şelaleleri çevresi yürüyüşle de gezilebilir. Aynı zamanda Park alanı içinde bulunan  Piknik Alanı, yeme içme mekanları, büfe,  hediyelik eşya dükkanları ve tuvaletler bulunmaktadır. Manavgat ve düden şalelerinden çok daha güzel olduğunu söyleyebilirim. Giriş ücreti yeni sezon itibari ile 3,5 TL bu tabiat harikası yeri gidip gören ya da gidecek olan herkesin değerli yorumlarını bekliyoruz.

BUNA DA BAKIN...  Lara, Antalya'nın en güzel plajları
Paylaş

1 Yorum

  1. Tam bir doğa harikası piknik yerleri o kadar hoş ki hiç gidesiniz gelmiyor kursunlu selalesinden. Biz arkadaşlarla her yaz toplanıp mutlaka gideriz kursunlu şelalesine.

Yorum yapın