Cumartesi, Mayıs 4

Bodrum’da Sakin Bir Seçenek: Orak Tekne Turu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bodruma tatile geldiniz ve de Bodrum fazlasıyla popüler bir turistik belde olduğu için havaların da ısınmasıyla bodrumun çok kalabalıklaşması  nedeniyle Bodrum’un sahilleri ve kıyıları oldukça kalabalık… Bodrum’da huzurlu, sakin, doğayla içiçe hem kendinizle hem de yakınlarınızla rahat bir tatil yapmak isterseniz sizin için mükemmel bir önerimiz olacak: Orak ada tekne turunu mutlaka deneyimlemelisiniz.

Bodrum’un Maldivleri

Orak ada turunun tam yukarıdaki saydığımız rahatlığı isteyenlere göre olduğunu söyleyebiliriz. Bodrum tekne turları arasında ise en popüler olan -uydu görüntüsünden çekilen görseller orak şeklinde olduğundan orak adası olarak adlandırılır- Orak adası tekne turudur.

Bodrum’un Maldivleri olarak bilinen ve eşsiz güzellikteki bir doğa harikası olan Orak Adası’nı tekne ile ziyaret etmeniz mümkündür, tur süresince bol bol yüzüp güneşlenebilirsiniz. O nedenle tekneye gelirken havlu, güneş kremi, güneş gözlüğü ve yüzme kıyafetlerini getirmenizi mutlaka tavsiye ederiz. Hatta kullanmak isterseniz olta ya da şnorkel palet de getirebilirsiniz.

Orak adasına, haftanın yedi günü ve belirli saatlerde yapılan tekne turlarıyla gidilebiliyor ancak yine de öncesinde tekne turu kaptanlarıyla konuşmanız daha uygun olacaktır.

Tekne turları için pazarlık yapmanız mümkün ama genel olarak kaptanlar arasında bir anlaşma olduğundan sabit bir fiyat olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak Orak adası tekne turu fiyatına dahil olan hizmetler öğle yemeği (ızgara köfte veya tavuk ana yemek değişebilir, salata ve makarna), akşam beş çayı ve meyva tabağı olarak belirlenmiş. Oradaki diğer harcamalar mesela  içecekler ve hediyelik ürünler kişiye ait…

Orak adası tekne turlarından daha fazla söz etmek gerekirse; Halikarnas Limanı’ndan (Kumbahçe Limanı olarak da biliniyor) ilk kalkış saati kooperatif tarafından belirlendiği için sabittir ve bu saat 11:00…

11:00 da tekne turu kalkarak ilk olarak Orak adasına (Burada iki saat kadar yüzme molası verilir dilediğinizi yapabilirsiniz iki saat boyunca) ikinci olarak Tavşan Burnuna ardından Kızılburun koyuna geçerek son olarak Alman koyuna geçiş yapılıyor. – Bu süreç orada toplanma sürelerine ve çıkış sürelerine bağlı olarak küçük süreler olsa da oynayabilir – Tekne bu şekilde 7 saat kadar Orak Adası ve çevre koy ve adalarda dolaşarak 18:30 gibi tekrar Halikarnas Limanına dönüşü gerçekleşiyor.

BUNA DA BAKIN...  İstanbul'un Tarihi Mekanlarından Biri: IHLAMUR KASRI

Tekne turu düzenleyen acenteler de var bunlar sizi kaldığınız otelden alıp tekrar bırakabiliyor ancak ek ücrete tabi.

olduğunu bildirmek isteriz. Mayıs ve Ekim aylarında ise güneşin batış saati daha erken olduğu için saat 18:00 civarı limana geri dönüş yapılıyor.

Tekneler genellikle 2 katlı ve yaklaşık 50 kişi civarında bir kapasiteye sahip tekneler. Alt katında gölgelik alandan oturma yerleri bulunuyor, üst katta ise güneşlenmek isteyenler için şezlonglar bulunuyor. İsteyen istediği yere geçebiliyor.

Olumsuz hava koşullarının olduğu günler tur iptal edilebilir. İptal durumunda size öncesinde mutlaka haber verilir ve ödeme yaptıysanız ücretinizin tamamı iade edilir bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Bodrum Orak Adası Tekne Turu fiyatına gelecek olursak 2021 yılındaki güncel fiyatları şu şekilde:

Kişi başı 120 lira olarak hizmet sunulmakta olup yanınızda 6 ile 12 yaş arası bir çocuk varsa ücret onlar için yarı fiyatı olan 60 liraya tekabül eder. 0 ile 6 yaş arası çocuklar için ise Orak adası tekne turu ücretsizdir. Ödemeyi önceden yapmak zorunda değilsiniz tur günü teknede de ödeme yapılmasına izin veriliyor Tekne turu düzenleyen acenteler, aynı zamanda otelden/yazlıktan alma ve tur bitiminde geri bırakma hizmeti veriyorlar. Tabi bunun için daha önce söylediğimiz gibi ilave transfer ücreti alınır.

Bu arada teknede priz ile pos makinasının ucu uyumlu olmadığı için kredi kartı geçerli değil. O nedenle yanınızda nakit bulunmasını tavsiye ederiz.

Paylaş

Yorum yapın