Cumartesi, Mart 30

Didim’de Gezilecek Yerler (Merkez)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Didim’de Gezilecek Yerler Nereler?  

Son dönemlerde hızla gelişen Didim Aydın’ın turistlik bir ilçesidir. Ben bu yazı dizimde Didim’de gezilecek yerler nereler?  Konusunu kaleme almak istedim. Sahip olduğu inanılmaz güzellikteki plajları, berrak suyu ve dümdüz alanları ile tatile gitmek isteyenler için mutlaka gidilip görülmesi gereken en iyi yerlerden biri olduğunu özellikle altını çizerek söylüyorum.

Didim’in Doğal Yapısı

Şimdi gelelim Didim’in doğal yapısına. Aydın sınırları içinde bulunan bu şirin ilçe Kuşadası’na 70 Bodrum’dan 110 km. uzaklıkta, hepsi kumsal olan 53 kilometrelik sahili ve  sahip olduğu koyları ile tam bir turizm cenneti. Hani daha önce gitmeyen varsa diye söylüyorum. Oteller bölgesinde yer alan, Altınkum ise,  Ege’nin dünyaca ünlü plajlarından biri.

Neden Didim’de Tatil Yapmalıyız?

İşte Didim’de tatil yapmak için size birkaç sebep. Kuşadası ve Bodrum’dan da kolaylıkla ulaşımın sağlandığı Didim sahil şeridinde bulunan birbirinden güzel ve konforlu tesisleri, tarihi eserleri ile dünya çapında turistik bir merkezdir. Havada ki nem oranının çok az olması ve doğal coğrafi yapısı nedeniyle romatizma ve astım hastaları için en ideal bölgelerden biridir. Düşük nem oranı sadece şifa dağıtmıyor. Sizi yazın bunaltıcı sıcaklarına karşı da rahat bir tatil geçirmenize olanak sağlıyor.

 Didim Merkezde Konaklama Seçenekleri

Her bütçeye uygun konaklama seçeneğin olduğu Yörede 200’e yakın turistik tesis bulunuyor. Tabi Ev pansiyonları oteller, kamp yerleri ve tatil köyleri gibi pek çok konaklama seçeneği de var.

Didim Merkez  Oteller

Didim merkezde tatilini geçirmek isteyenlere ufak bir tavsiyemiz olacak. Eğer tatilinizi kıyı şeridinde denize girerek geçirmek, su sporları yapmak istiyorsanız, Altınkum plajına  yakın otelleri tavsiye edeceğim. Hatta tavsiye etmekle kalmayıp bu otelleri isimleri ile vereceğim. Didim merkezdeki  Altınkum plajında bulunan Hera Apart Otel’ Bodrum Havaalanına 90km, İzmir Adnan Menderes Havaalanına ise  150km mesafedeki bu otele transfer imkanı da var.Yine Didim Altın Kum Mevkiinde yer alan Tuntaş Beach Didim merkeze 2 km uzaklıkta. Yine Altınkum‘da oteller bölgesinde yer alan Hotel First Class denize uzaklığı  ise 5 metre. Tatilim geldi diyen herkese şimdiden iyi tatiller.

BUNA DA BAKIN...  Hacer Aydın: Aklım Fikrim Hep Yollarda...
Paylaş

Yorum yapın