Pazar, Mayıs 5

Doğayla İç İçe Doğa Tatil Fikirler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Günlük hayatın koşturmacası, şehrin gürültüsü ve kalabalığı derken kendinizi gergin, stres dolu bir halde bulabilirsiniz. Sakin bir hayat yaşamaya özen gösterseniz bile şehir bütün canlılığı ile sizi yorabilir. Böyle zamanlarda vereceğiniz kısa bir mola ise hem kendinizi iyi hissetmenizi hem de şehre bütün enerjinizi toplayarak geri dönmenizi sağlayabilir. Özellikle doğa ile iç içe yapılan sessiz, sakin ve dingin bir tatil kendinizi inanılmaz iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Doğa ile iç içe yapılan tatillerin özellikle insan psikolojisi için ne kadar faydalı olduğu ve ne kadar iyi geldiği yapılan araştırmalarda gözlenmiştir.

Şehirden biraz kaçıp doğayla iç içe doğa tatil fikirlerine ihtiyaç duyuyorsanız yazımızda bu fikirleri oluşturmakta yardımcı olacak bazı sorular hakkında kısa cevaplar vermeye çalışacağız.

İlginizi çekebilir: Doğa Tatil Yerleri

Doğa Tatili Nasıl Yapılmalı?

Son zamanlarda içinde bulunduğumuz pandemi dönemiyle birlikte doğa tatiline olan ilgi çok daha artmış durumda. Uzmanlar bunun nedeninin evde geçirilen uzun zamanlar ve izole olma ihtiyacı olarak yorumluyor. Doğa tatili düşünenlerin ise en çok merak ettiği soruların başında doğa tatili nasıl yapılmalı sorusu geliyor. Doğa tatil fikirleri denince akıllara ilk olarak genellikle kamp ve karavan seçenekleri gelse de aslında başka seçeneklerde bulunuyor.  Bu seçeneklere göz atacak olursak ise şu şekilde sırlayabiliriz; glamping, karavan, bungalov evler, bağ veya dağ evleri. Doğa tatili için öncelikle seçeneklerden birini seçerek işe başlayabilirsiniz. Böylece bütün doğa tatil planınız oluşmaya başlayacaktır.

Doğa Tatilinde Yanınıza Almanız Gerekenler

Doğa tatilinde yanınıza almanız gerekenler seçtiğiniz doğa tatili seçeceğine göre değişkenlik gösterecektir. Örneğin, kamp yapacaksanız yanınıza almanı gerekenler çok daha detaylı olacaktır. Ancak bir tür kamp çeşidi olan glamping seçeceğini seçerseniz bu eşyaların hiçbirine ihtiyacınız olmayabilir. Aynı şeklide karavan ile seyahat etmeye karar verdiyseniz yiyecekler, rotasyona göre gerekli eşyalar gibi birçok şeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yüzden doğa tatilinde yanınıza almanız gerekenler değişkenlik gösterecektir.

BUNA DA BAKIN...  Kamil Sandalcılar, Sinop Gezisini Yazdı...

 

Doğa Tatilinde Nerde Konaklanmalı?

Şehirden uzak yeşilliklerin içinde ya da denize yakın birçok farklı konaklama seçeneği mevcut. Bu yüzden nerede konaklamalı sorusuna cevap vermeden önce nasıl bir doğa tatili istediğinizi detaylı olarak belirlemeniz gerekiyor. İçerisinde doğa yürüyüşlerinin ya da diğer doğa aktivitelerinin yer aldığı bir doğa tatili mi? Yoksa yeşillikler içerisinde bolca dinlenebileceğiniz sessiz, sakin ve rahat bir doğa tatili mi? Bütün bu detaylara karar verdikten sonra konaklama yapabileceğiniz seçeceğe de karar verebilirsiniz.

Doğa Tatili Hangi Mevsimlerde Yapılmalıdır?

Doğa tatili hangi mevsimde yapılmalıdır sorusunun cevabı da yine diğer sorularda olduğu gibi seçeceğiniz doğa tatili seçeneğine göre değişiyor. Örneğin, kamp kurmayı düşünüyorsanız ilkbahar ve yaz mevsimleri daha uygun olacaktır. Aynı şekilde karavan ile dolaşmayı düşünüyorsanız karların yolu kapatması ya da buzlanma ihtimaline karşı daha sıcak havaları tercih etmelisiniz. Karın tadını, bembeyaz güzelliğinin keyfini çıkarmak istiyorsanız ise dağ evlerini ya da bungalov evleri tercih edebilirsiniz. Her mevsime uygun bir doğa tatil seçeneği bulunmakta. Tek yapmanız gereken mevsimine uygun konaklama seçeneğine karar vermek.

 

Camption ekibi olarak bu yazımızda doğayla iç içe doğa tatil fikirleri hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Sizde şehir gürültüsünden uzak, doğa ile iç içe bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız sizin için seçtiğimiz yüzlerce butik otel, antik otel, bungalov ve glamping alanı seçeneklerine mutlaka göz atmalısınız! Daha detaylı bilgi ve merak ettikleriniz için sitemizde bulunan iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş

Yorum yapın