Cumartesi, Mayıs 4

FAST ile saniyeler içinde para transferi mümkün

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Artık bütün sektörler hız kavramına odaklanmış durumda. İşlemlerin daha kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için teknolojinin tüm imkanları kullanılıyor.

Çalışanlar ve iş verenler için zaman kavramı büyük önem arz ediyor. Artık zaman, paradan bile değerli bir kavram olarak kabul görüyor.

Bir işin zamanında tamamlanabilmesi, bir ürünün zamanında üretilebilmesi, bir işçinin zamanında iş yerine ulaşabilmesi veya bir işverenin zamanında personel işlemlerini halledebilmesi büyük önem taşıyor.

Dijital uygulamalar devrede

Bu hassasiyete kulak veren ve müşterilerinin beklentilerine uygun hareketi prensip edinen bankalar da zaman kavramını en iyi şekilde değerlendirerek pozitif bir hizmet sunmak için çalışıyor.

Özellikle dijital uygulamaların yaygınlık kazanmasıyla artık finansal işlemlere erişim ve tamamlama daha kolay hale gelmiş durumda.

Zaman ve hız kavramının adeta bir zorunluluk olarak görüldüğü bankacılık sistemlerinde de bu alandakayda değer bir yatırım yapılıyor. Bu alanda yatırım yapan bankalar da sektörde rakiplerinden ayrışan bir konuma gelebiliyor.

En yaygın kullanılan sistem

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) müşterilerin ödeme sistemlerinde en yaygın kullandığı yöntemler arasında bulunuyor.

Farklı bankalara kayıtlı hesaplar arasında para transferlerinin kesintisiz ve anlık olarak gerçekleştirilmesini sağlayan FAST sistemi vasıtasıyla para transferi saniyeler içinde gerçekleştirilerek alıcının hesabına ulaşıyor.

FAST’te, EFT’den farklı olarak para transferi işlemleri 365 gün 24 saat kuralına göre gerçekleştiriliyor.

Para transferine anında çözüm

IBAN’sız para transferinin gerçekleştirilmesini sağlayan KOLAS-Kolay Adresleme Sistemi, FAST para transferi sürecini daha da kolaylaştırıyor. FAST’ta IBAN’a da para transferi yapılabiliyor.

İşlemler artık daha kolay

Vakıf Katılım, müşterilerine FAST avantajlarıyla birlikte IBAN veya hesap numarasına gerek duyulmadan para transferlerini kolay gerçekleştirmeyi sağlayan KOLAS (Kolay Adresleme Sistemi) imkanı sunuyor.

Vakıf Katılım’ın dijital kanallarından Para Transferleri/Kolay Adres İşlemleri ve Kolay Adres Tanımlama adımları takip edilerek Kolay Adres Tanımlama işlemleri yapılabiliyor. Ayrıca tanımlanan KOLAS’larlistelenebilirken güncelleme işlemleri de gerçekleştiriliyor.

BUNA DA BAKIN...  ALGO nedir? Ne zaman ortaya çıktı?
Paylaş

Yorum yapın