Cumartesi, Mayıs 4

İzmir’deki Bornova Büyük Park’a Gittiniz mi?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bornova Büyük Park Gezi Rehberi

İzmir uzun yıllardan beridir, insanların en çok gezmek için geldiği ve en çok sevilen Türkiye illerinden biridir. Burada bulunan Bornova Büyük Park İzmir’in olmazsa olmazlarında biridir. Buranın en büyük özelliği, tarihi yer olmasıyla beraber, insanlar için dinlenme sahalarının hazırlanmış olmasıdır. Özellikle belediyenin yapmış olduğu son çalışmanın ardından Bornova Büyük Park daha güzel bir hal almış ve insanların daha çok sevgisini kazanmıştır. Park’ın tarihi 1934 yılına kadar dayanıyor. Bornova Belediyesi Nikah Salonu da  vardır.
Burada genel olarak sadece büyük kişiler değil çocuklar da düşünülmüştür. Tarihin o ağır yükünü kaldıran Bornova Büyük Parkında çocuklar için eğlenceli alanlar yapılmıştır. Çocuklarınız burada oynayabilir, eğlenceli zaman geçirebilir.


KURU HAVUZUN ÖZELLİKLERİ

Bornova Büyük Parkına giden birçok kişi burada bulunan eski havuzdan haberdardır. Bornova Büyük Park’ın tam ortasında yerleşen bu havuz belediye tarafından yenilenerek daha güzel bir duruma getirilmiştir. Özel ışıklandırmaları ve özel su gösterisiyle insanları meraklandıran bu havuz, birçok insanın eğlenceli zaman geçirmesini sağlamaktadır. Özellikle akşam saatlerinde gösteriye sunulan bu havuz, özellikle çocukların parkta en çok beğendiği özelliklerden biridr. Birbirinden 4 farklı renkle ışıklandırılması yapılan havuz, gösteriyi sunarken müzikleriyle de dikkat çekmektedir. Müziklerinin sayısı 10dur ve her biri birbirinden farklıdır. Su dansı gösterisi buraya gelen insanların akşama kadar beklemesini ve bu gösteriyi izlemesine sebep olmaktadır.
İnsanlar Bornova Büyük Parkta uzun bir süre boyunca dinlenebilir, tabiatın o eşsiz güzelliklerinin farkına varabilirler. Özellikle iş streslerinden yorulan ve dinlenmek isteyen kişiler için birebir olan Bornova Büyük Park her gün yüzlerce kişiyi konuk etmektedir. Özellikle bu alan çevresinde yaşayan insanlar günlük olarak buraya gelerek dinlenmektedir. Bornova Büyük park, Türkiye’de bulunan en güzel parklardan biridir.
Bornova Büyük Park çocukların gelişimi adına hizmet vermektedir. Özellikle 5-12 yaş arası ve 0-5 yaşa arası çocuklar için gelişim amaçlı oyun alanları yapılmıştır. Engelli çocuklar içinde son derece kullanışlı olan bu oyun sahası çocukların zarar görmemesi amaçlı olarak yerler kauçukla kaplanmıştır.

BUNA DA BAKIN...  İzmir Doğal Yaşam Parkı Gezilecek Yerleri | Resimleri

Paylaş

Yorum yapın