Salı, Mayıs 7

Marmaris Turunç Mavi Bayraklı Cennet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Turunç Marmaris’in Muhteşem Mavi Bayraklı Cennet Köşesi

Turunç, mavi bayraklı sahilleriyle küçük bir beldedir. Maramris’e 19 km, Marmaris İçmeler’e 9 km Dalaman havalimanına 110 km uzaklıktadır. Turunç’un en güzel özelliklerinden biri gerçek bir tatil beldesidir. Bunun en büyük sebebi 2 adet 5 yıldızlı otel bulunmaktadır. Çevreyi kirleten çok fazla faktör yoktur. Belki de hala mavi bayraklı plajlara ship olmasının nedeni budur.

Turunç’a ulaşım Marmaris’ten inanılmaz kolaydır. Özel aracınızla 19-20 km lik biraz virajlıda olsa güzel bir karayoluna sahiptir. Ayrıca hem İçmeler’den hem de Marmaris’ten dolmuş minibüsler ile gidebilirsiniz. Kendinize güveniyorsanız bisiklet ile Turunç’a gitmek mümkün. (Yakllaşık 30 defa bisiklet ile Marmaris-Turunç yaptım)

Güney Ege sularının Akdeniz’e kavuştuğu yerde, Bozburun Yarımadası’nın irili ufaklı adalar ve fiyortlarla bezenmiş, nefes kesici harika coğrafyasının en güzel koylarından biri Turunç. Marmaris’in en bilinen ve tatil için daha çok tercih edilen bir tatil yeri olmasına rağmen Turunç, Marmaris’in kalabalığından uzak, huzur dolu sakin, şirin bir cennet köşesidir…

Turunç’a alternatif olarak İçmeler ve Marmaris’ten küçük tekne dolmuşlar ile gidebilirsiniz. Turunç’ta ayrıca Amos tarihi alanı ücretsiz gezebilir ve Amos koyunda yüzebilirsiniz.

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”turunç”]

BUNA DA BAKIN...  Muğla'da Doğal Akvaryum: Kadın Azmağı
Paylaş

2 yorum

Yorum yapın