Cumartesi, Mart 30

Rusya’da Mutlaka Görülmesi Gereken 3 Yer…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tarihi boyunca toprakları üzerinde birçok devlete ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Rusya aynı zamanda üzerinde bulunduğu kara parçası nedeniyle de dünyanın en geniş ülkesi unvanına sahiptir. Bu sebeplerden dolayı Rusya’nın birçok tarihi ve turistik hazineye sahip olmasını sağlamıştır.

Eğer Rusya’yı ziyaret edip en önemli görülmesi gerek yerleri görmek istiyorsanız ya da bir şekilde Rusya’ya yolunuz düşecek olursa mutlaka buna uygun bir gezi programı çıkarmanız ve rota oluşturmanız gerekecektir. Çünkü ülkenin toprakları çok geniş olduğu ayrıca %72’nin boş alan olduğu göz önüne alındığında hazırlayacağınız bu gezi rehberi sizin için büyük bir kolaylık sağlayacaktır. avantajliseyahat.com ailesi sizler için Rusya’da mutlaka görülmesi gereken 3 yer listesi hazırladı.

Moskova Kremlin Sarayı

Kremlin Sarayı tarihin en eski saraylarından biridir. Kremlin kelimesi Rusça ‘da kale, şato, hisar anlamına gelmektedir ve tarihi birçok olaya tanıklık etmiştir. Ülkenin en gözde merkezi olan bu yer, çevresine gezilecek birçok alana sahiptir ve mimarisiyle de göz doldurmaktadır. Kremlin Sarayı’nın dış kapısından giriş yaptığınız anda uzun bir turist kuyruğuna rastlayabileceğiniz oldukça popüler bir yerdir.125 metre uzunluğa ve 47 metre yüksekliğe sahip olan bu sarayın toplam alanı yaklaşık 25.000 metrekaredir ve Kremlin Sarayı’nın içindeki oda sayısı 700’den fazladır. Bu görkemli sarayı görmek istiyor ve Rusya uçak bileti almak istiyorsanız, avantajliseyahat.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aziz Vasil Ketedrali

Moskova’nın simgesi olan Aziz Vasil Katedrali,  herkesin görüntüsünü gözünde canlandırabileceği kadar ünlü bir mimaridir ve hem koca bir şehri temsil eder hem de ilginç rengârenk bir mimariye sahiptir. Bu masalsı mimari halk arasında soğana benzetilir. Aziz Vasil Katedrali irili ufaklı kulelerden oluşur ve bu katedralin en uzun kulesi 65 metre yüksekliğindedir. UNESCO Dünya Mirası listesine girmeyi başaran bu yapı, rengârenk yapısı ve çeşitli kabartmalarıyla oldukça ilgi çekmektedir. Şu an müze olarak gezilebilen bu katedrali pazartesi – pazar günleri 10.00-18.00 arasında, cuma ve cumartesi günleri ise 10.00-21.00 saatlerinde ziyaret edebilirsiniz. Bu masalsı ve görkemli mimariyi görmek için Rusya uçak bileti en ucuz hangi siteden alabilirim diyorsanız avantajliseyahat.com sitemizden alabilirsiniz.

BUNA DA BAKIN...  Fiskos, Physkos, Fyskos (Beldibi - Asartepe)

 

Kizhi Adası

Avrupa’daki en büyük ikinci göl olan Onega Gölü’nde yer alır, 6 kilometre uzunluğa ve 1 kilometre genişliğe sahiptir. Adadaki yerleşimin ve kiliselerin en az 15. yüzyıla kadar dayandığı bilinen bu ada köklü bir tarihe sahiptir. Bu adaya Petrozavodsk’tan günde birkaç kez düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle ulaşabileceğiniz gibi helikopter ya da snowcat araçlarıyla de gidebilirsiniz. Açık Hava Müzesi şeklinde tanıtılan ve gezilebilen bu ada,  Rusya’nın en büyük açık hava müzelerindendir. 1990’lı yıllarda UNESCO Dünya Mirası listesinde yerini almış Kiliseler Topluluğu, dünya çapında ünlenmiş ve müze içerisinde kendine yer bulmuştur. Doğal yaşamı ve kendine özgü bir atmosferi ile Kizhi Adası her sene binlerce turist ağırlamaktadır.

Rusya’ya Uçak Bileti Nasıl Alırım

Senelerdir dünyanın her yerine en uygun fiyatlı uçak bileti alınmasını sağlayan avantajliseyahat.com ailesi rahat ve ucuz fiyatlı bir uçuş sağlamak için haftanın her günü ve günün her saati hizmetinizde. Yılın her günü için istediğiniz bir tarihte tatil planı oluşturmak için en uygun fiyatlı uçak biletlerini daima avantajliseyahat.com sitesinden bulabilirsiniz. Rusya’ya bir seyahat planınız varsa ve Rusya uçak bileti satın almak istiyorsanız, en ucuz seçenekler için https://avantajliseyahat.com/ adresinden bilgi alabilirsiniz.

Paylaş

Yorum yapın