Cumartesi, Mayıs 4

Türkiye’den Kimlikle Gidilebilecek Ülkeler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türkiye’den Pasaportsuz Gidilebilen Ülkeler.

Ülkemizden sadece nüfus cüzdanınızla pasaport ve vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler mevcut. 2016 yılı Ekim ayında Avrupa ülkelerine vizesiz geçiş imkanı sunulacak konusu gündemde. Halen bir karara varılmamış ve onay verilmesi de zor gözüküyor. Umarım Avrupa birliğini ikna edebiliriz.

Türkiye’den vizesiz, pasaportsuz tatil veya seyahat imkanı sağlayan ülkeler şöyle:

  1. Pasaportsuz Gidilebilen Gürcistan

  2. Pasaportsuz Gidilebilen KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti)

 

Gürcistan

Gürcistan ülkemizin kuzeydoğu bölgesinde kalmaktadır. Gürcistan ile Türkiye ilişkileri hem turistik hem bir çok ticari alanda bir hayli kuvvetlidir.

Özellikle, Karadeniz bölgesinde ulaşım çok kolaydır. Karadeniz deki hemen hemen tüm şehirlerden başkent Tiflis’e ve Batum‘a otobüsler mevcut. Ayrıca Artvin‘den dolmuş minibüslerle şehir içi ulaşım yapar gibi gidebilirsiniz.

Gürcistan’da hayat bizden bir hayli daha ucuz. Özellikle votka ve şarapları bilhassa meşhurdur. Ucuz ve kaliteli votka şarap merkezi diyebiliriz. Eğer şans oyunlarına düşkünseniz Gürcistan iyi bir mekan olabilir.

gurcistan-batum

 

 

 

Kuzey Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz bölgesinin en büyük adalarından biridir. Kıbrıs’ın gece hayatı inanılmaz uç noktalarda ayrıca kumarhaneleri ile meşhurdur. Kıbrıs’a ulaşım çok basit ve ucuzdur fakat cebiniz dolu gitmelisiniz. Kıbrıs, kira fiyatları otel fiyatları ve yeme içme olarak biraz pahalıdır. Fakat inanılmaz sahiller, kum ve güneşin zirvesine çıkabilirsiniz.

kuzey-kıbrıs-geceleri

 

BUNA DA BAKIN...  Yuşa Tepesi Beykoz İstanbul
Paylaş

Yorum yapın