Cumartesi, Mayıs 4

Zonguldak’ta Gezebileceğiniz Yerler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Zonguldak maden ocakları ile ünlü bir şehrimizdir. Türkiye’nin en değerli taş kömür madenleri içerisinde barındırması nedeniyle bir hayli önemini koruyan şehir, köklü bir tarihi geçmişe sahiptir.  Pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği yaparak, farklı kültür ve tarihi izleri bünyesinde taşıyan Zonguldak, tarihi zenginliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de görülmeye değer bir yerdir.

Yeşil ve mavinin muhteşem uyumuna şahit olacağınız bu yerde, göller, plajlar, parklar ve mağaralar sizleri bekliyor. Çınartepe Mahallesi’nde bulunan Zonguldak Maden Müzesi, Şehrin en önemli kaynağı olan taş kömürü madenciliğini izlerini barındırıyor. Karadeniz Ereğli Müzesi yani Halil Paşa Konağı II. Abdülhamit dönemine dayanan Halil Paşa Karamahmutoğlu tarafından yaptırılmıştır. Denize gelecek olursak kapuz plajı, Ilıksu plajı ve Değirmenağzı plajı muazzam görüntüsü ve manzarası ile sizleri inanılmaz şekilde büyüleyecektir. Alışılagelmişliğin en sakin plajlarından olan plajlardandır.

Zonguldak’ın Yöresel Lezzetleri

Zonguldak’ın bazı yöresel lezzetleri şu şekildedir: Çatı kebap (Tirit), Mantarlı börek, Pumpum Çorbası, Kabaklı Börek Kızılcık Çorbası, Beyaz Baklava, Ereğli Pidesi, Ovmaç Çorbası, Pırasalı, Mancar, Cevizli Ev Makarnası, Cevizli Kömeç. Siz de bu lezzetleri tatmak isterseniz Zonguldak’ta gidebilirsiniz. Ayrıca yemek sonrası Zonguldak otellerinde konaklayabilirsiniz.

Zonguldak’ta Konaklayabileceğiniz Oteller

Doğal ve tarihi güzellikleri ile doğa kültür turizminde önde gelen Zonguldak’ta  nerede konaklayacağız diye düşünmeyin. Sizin için kaliteli, güvenli ve isteğinizi karşılayabilecek konaklama yerleri için Neredekal.com’u ziyaret edebilirsiniz. Neredekal.com ile Zonguldak otel fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve anında rezervasyon yapabilirsiniz. Tarihi yerlere ve merkezi yerlerde sizlere güzel bir konaklama sunacaktır. Zonguldak otelleri sizlere şık ve konforlu bir tatil sağlar.

BUNA DA BAKIN...  Antalya Kiralık Villa Seçenekleri ile Mükemmel Bir Tatil
Paylaş

Yorum yapın