Cumartesi, Mayıs 4

Marmaris Turgut Şelalesi (Muğla)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Turgut Şelalesi Muğla ilimizin Marmaris ilçesine bağlı Turgut mahallesinde Orhaniye köyünde muhteşem kelimesinin yetersiz kaldığı cennet köşesi doğal bir şelaledir.

Dev sığla ağaçlarının bulunduğu bir alanda en büyüğü yaklaşık 10 metreden dökülen, peş peşe sıralanmış beş şelale var. Suları geçen yıllarda bir parça azalan şelale, yöre turizmine önemli bir katkı sağlıyor. Akdeniz ikliminin yaz sıcaklarında ortalığı kavurduğu günlerde, şelalenin göletinde serinlemek isteyenlerle dolup taşıyor yöre. Cip safari veya trekking etkinliğiyle gelen gruplar, şelale ziyaretinin ardından civardaki gözlemecilere veya alabalık lokantalarına akın ediyor.

Şelaleyi görmeye gerenler, Orhaniye’de denizin üstündeki ilginç oluşum Kızkumu’nu ziyaret edip Hisarönü’nün güzel sahillerinde yüzebilir. Marmaris’e 33 kilometre uzaklıktaki Turgut köyüne gitmek için iki alternatif var. İlki Marmaris-Datça yolunu takip edip Orhaniye sapağından sola dönen yolu izlemek. İkincisi ise Marmaris-İçmeler-Turunç güzergâhından Bozburun levhasına yönelmek ve Bayırköy’de sağa ayrılan kavşaktan yarım saatte Turgut’a ulaşmak.

Marmaris merkezden yaklaşık 30-40 km uzaklıkta, 3 ayrı şelaleden oluşan etrafı yemyeşil harika bir mekan. Turgut şelalesi ülkemizde görülmesi gereken, insana huzur, mutluluk ve bol oksijen veren ücretsiz bir şelaledir. Ulaşımı Marmaris‘ten safari turları ve kendi aracınızla mümkün. Güzergah üzerinde o kadar harika güzel yerler var ki; Turgut Şelalesi’ne varana kadar akşam olacaktır. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Turgut Şelalesi Harita

 

BUNA DA BAKIN...  Marmaris Turunç Mavi Bayraklı Cennet
Paylaş

6 yorum

  1. Abi ben 2 defa gittim. Allahim cennetinden bir fragman koymus. Hemde Türke giris ucretsiz. Marmaris gerçekten çok güzel bir yermiş. Gezilecek görecek çok yer var.

  2. Biz motorsiklet kiralayıp gitmiştik. Turistlere paralı bize bedava:) Sesi, kokusu, görüntüsü gerçekten görülmeye değer.

  3. hasan ozkaya on

    Marmariste tatil için gidilebilecek şehirlerden biri, hem fazlasıyla gezecek yeri var, hemde deniz gibi vakit geçirmenizi sağlayacak bir çok doğal aktivite var.

  4. büşra kılıç on

    Geçen yaz gitmiştim, hem gezdim hemde dinlendim, bu senede içimden tekrar marmaris turgut şelalerine gitmek geliyor bakalım bir sorun çıkmassa marmaristeyim.

Yorum yapın