Cumartesi, Mayıs 4

Apart kiralarken dikkat edilmesi gerekenler…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Son yıllarda yaygınlaşan konaklama türlerinden biri de apart daire kiralayarak konaklamaktır. Bu konaklama, otel rezervasyonlarına göre daha uygun fiyatlı ve uzun süreli kiralama seçenekleriyle özellikle pandemi döneminde yoğunluk oranını artırmıştır. Çünkü ortak olmayan alanlarıyla salgın döneminde güvenli, ev konforunda tatil imkanı sunar.

Apart Nedir?

Boyutları farklılık gösteren, banyo ve wc haricinde mutfak alanlarının bulunduğu ev rahatlığında veren konaklama birimidir. Sevdiklerinize tatilde de yemek yapabilme olanağı sunar. Genellikle bütün apart daireler içerisinde buzdolabı bulunurken bazılarında çamaşır makinası da vardır. Bakınız Apart Nedir ?

Günlük kiralama, haftalık kiralama ve aylık kiralama seçenekleriyle uygun fiyatlı tatil arayışı içerisinde olan müşterilerin tercihidir. Kalabalık aile konaklamaları için idealdır.

Apart Daire İçeriği ?

Hemen hemen bütün apart daireler tam donanımlı olsalar da beklentilerimizi karşılamayan eksikliklerde olabilir. Bu yüzden nasıl bir daire tercih etmek istediğimizi önceden belirlememiz gerekiyor. Oda sayısı, eşya özellikleri, yatak sayısı ve mutfak gereçleri hakkında beklentilerimiz nelerdir bilmeliyiz.

Apart Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Apart merkezi konumu
  • Apart boyutu, ihtiyaç karşılaması
  • Apart Güvenilirliği
  • Hijyen kurallarına uygun olup olmadığı
  • Apart fiyatları

Apart Konum Özellikleri

Tatil yapmak istediğimiz şehri tanıyarak, tercih edeceğimiz bölgede apart arayışına girmeliyiz.  Apart ararken örneğin markete, alışveriş merkezine mesafesi nasıldır? Ya da deniz manzaralı, kara manzaralı, şehir manzaralı mı istiyoruz? Karar vermeden önce lokasyon seçimi yapılmalıdır.

Apart Daire Güvenli Midir ?

Huzurlu bir tatil pansiyonu, apart daire, otel gibi konaklama türlerini araştırırken öncelikle güvenilirliği önemlidir. Ev rahatlığında geçirmek istediğiniz tatilin kötü geçmesi  hayal bile edilemez.  Yasal olmayan kişi ve kurumlardan apart rezervasyonları sağlanmamalıdır. Olduğundan ucuz fiyatlar ile apart kiralamaları, tasarruf etmek yerine sizleri zarara sokabilir.

Apart Rezervasyonu Nasıl Yapılmalıdır ?

BUNA DA BAKIN...  Dataglobal Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Güvenilirliğine inandığınız siteler ve kurumlar üzerinden daha önceki konaklayanların yorumlarını, dikkate alarak  rezervasyon yapabilirsiniz. Apart puanına da okumakta yarar var.

Yazılı anlaşma ve sözleşme ile yapılacak rezervasyonlar daha sağlıklı olacaktır. Fiyata dahil hizmetler, fiyata dahil olmayanlar , konaklayacak kişi sayısı, başlama ve çıkış günü yazılı sözleşmede yer almalıdır. Ücretini ödediğiniz kiralık apartın banka havale dekontunu temin etmeyi unutmayınız.

Anahtarı teslim aldığınız apart daire içerisindeki eşyaların sağlamlığını bir saat içerisinde kontrol ederek aksilik çıkmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için 15 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.
En uygun fiyata Apart otelleri Balnet.net ‘de bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın