Cumartesi, Mayıs 4

Bisiklet Km Saati İle Tüm Yollar Sizin!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yeni bisiklet satın aldığınızda ilk tercih edeceğiniz aksesuarlardan biri bisiklet km saati oluyor. Özellikle uzun yol yapan bisiklet tutkunları hız saatlerine büyük ilgi gösteriyor. Çok farklı markalara ait değişik özelliklere sahip bisiklet hız saatleri bulunuyor

Bisiklet km saatleri hızla birlikte farklı verileri de göstermekte ve hafızası sayesinde saklama özelliği de barındırmaktadır. Bazı modellerde cep telefonunun gösterge olarak kullanılma özelliği de bulunuyor. Basit göstergeli modellerde saklanan ve görüntülenen veri tipi azdır. Bu cihazlar birim zamanda gidilen mesafeyi ölçer.

Bisiklet km saati, bisikletin kat ettiği mesafe ve ortalama seyir hızını ölçebilir.  Yeni nesil cihazlarda gidilen mesafe, yapılan anlık hız, harcanan kalori, hava sıcaklığı, yolun eğim durumu gibi birçok bilgiye de yer veriliyor.  Marka ile modeli farklı olan bisiklet hız saatleri amatör ve profesyonel kullanımlara uygun olarak üretiliyor. Her bütçeye uygun istediğiniz özelliklere sahip bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Bisiklet Km Saati Çeşitleri

Bisiklet km saati çeşitleri temel olarak dijital ve mekanik analog modellerde üretiliyor. Dijital modeller genellikle pil veya şarj edilme özelliği olan bataryalarla çalışmaktadır.  Sizlerin tercihine göre farklı ekran boyutları ve veri içerikleri bulunuyor.

Dijital km saatleri bisiklete kablosuz şekilde takılıyor. Daha sonra tekerlekler üzerine bir sensör yerleştiriliyor. Bu sensör sayesinde bisikletin aldığı mesafe ölçülebiliyor. Dijital modeller arasında istediğiniz verileri gösteren bir ürün bulabilirsiniz.

Analog bisiklet km saatleri ise daha eski modeller olarak biliniyor. Bu ürünler bisiklete kablolu bir şekilde yerleştiriliyor. Bisikletin tekerleğine yerleştirilen kablolar yardımıyla cihazdan hız bilgisi alınıyor. Bu cihazlarda anlık hız, kat edilen mesafe ve toplam mesafe gibi farklı verilere ulaşılabiliyor.  İstediğiniz özelliklere sahip birçok bisiklet km saati satın alabilirsiniz.

BUNA DA BAKIN...  Anadolu Medeniyetler Müzesi Ankara

Bisiklet Km Saati Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bisiklet km saati satın alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken unsur saatin hangi özelliklere sahip olduğudur. Seçim yaparken kullanım amacınıza göre araştırma  yapmalısınız. Amatör kullanımda daha basit ve uygun fiyatlı modeller satın alabilirsiniz.

Profesyonel bir amaçla satın alıyorsanız daha fazla verinin yer aldığı dijital bisiklet km saati satın alabilirsiniz. Saatten beklediğiniz özellikleri de iyi incelemelisiniz.  İstediğiniz özelliklere sahip olmayan modelleri almamalısınız.

Bisiklet Km Saati Fiyatları

Bisiklet km saati fiyatları büyük oranda değişiklik göstermektedir. Ürünün markası, model ve teknik özellikleri fiyat değişikliğinin sebepleri arasında yer alıyor. Bisiklet km saatlerinde amatör kullanımlar için geliştirilen ürünler daha uygun fiyatlı olurken çok sayıda veriyi sunan profesyonel kullanıma hitap eden saatler daha yüksek fiyatlı oluyor.

Her bütçeye uygun bisiklet km saati için https://www.aslibisiklet.com/elektronik-5319 adresine giriş yapabilirsiniz. Aslı Bisiklet’ten hemen bisiklet km saati fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Paylaş

Yorum yapın