Salı, Mayıs 7

Kampa Giderken Götürmeniz Gereken 12 Şey!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kamp tatili seviyorsanız kampa giderken yanınızda olması gerekenlerin listesi burada…

 

Eğer ilk defa bu deneyimi yaşayacaksanız kampa giderken yanınızda götürmeniz gereken 12 ürünü biz size sıralayalım dedik:

 1. ÇADIR: Elbette çadırı götüreceğiz diye düşünmeyin ama bazen insanlar gidecekleri yerde bulabileceklerini düşünüyorlar ama kalınacak kişi sayısına göre insanların yanında bir çadır bulundurması şart.

 1. UYKU TULUMU: Doğa koşullarında başınıza gelebilecek her türlü olası soruna karşı rahatça gece uyumak için yanınıza uyku tulumu almayı ihmal etmeyin.

 1. MATARA: Eğer bir kamp yapacak iseniz her şey işin doğasına uygun olmalı değil mi? O zaman içine suyunuzu koyabileceğiniz bir matara mutlaka bulunmalı.

 

 1. ÇIRA: Kamp işinin doğasında farklı bir ruh olduğundan çıra konusu da es geçilmemeli ve ateş yakmak için mutlaka yanınızda bulundurulmalı

 

 1. TERMOS: Bu da yanınızda olması gereken nesnelerden bir tanesi. Yanınızda muhtelif içecekler taşımanız için elbette.

 

 1. TABURE: Kamp alanı deyince elbette tabure es geçilmemeli ve mutlaka kişi sayısı kadar tabure yanınızda götürülmeli

 

 1. PLASTİK ÜRÜNLER: Burada kast etmeye çalıştığımız ürünler tahmin edebileceğiniz üzere kaşık, çatal, tabak

8. ÇAKI: Yine işin doğasında olan olmazsa olmaz ürünlerden bir tanesi de çakı. Hayalinizdeki kam için çok işlevli olan bir çakı mutlaka yanınızda götürülmeli

 

 1. FENER: İster kafanıza takabileceğiniz ister el tipi olan bir fener sizin her an kurtarıcınız olabilir

 1. PİŞİRME SETİ: Ne yiyeceğiniz ile doğru orantılı olan tava, mangal gibi şeyleri de yanınızda götürmelisiniz

11. Ocak: İlla kamp ateşi yakacağım demiyor iseniz o zaman özel kamp ocaklarından alabilir ya da minik bir tüp götürebilirsiniz.

12. İlaçlarınız: Olası yaşayabileceğiniz sorunlar için ve varsa düzenli kullandığınız ilaçlarınız var ise yanınıza almadan yola çıkmayın. Yine olası sorunlara karşı merhem aspirin tarzı şeyleri, yara bandını almayı ihmal etmeyin.

BUNA DA BAKIN...  Dilek Yarımadası ile Büyük Menderes Deltası Millî Parkı

Paylaş

1 Yorum

 1. ziya kılıç on

  Yaz geliyor yavaş yavaş, hem okulda bitiyor. Kamp gezisi düşünüyoruz ancak daha tüm ürünleri almadık bakalım eksiklerimiz kalmadığında bir yer seçip oraya kampa gideceğiz.

Yorum yapın