Perşembe, Mart 28

Marmaris mi Bodrum mu?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Marmaris ve Bodrum Güney Ege bölgesinin hem tarihsel açıdan hem turizm açısından ülkemizin en değerli illerinden olan Muğla ilimizin ilçeleridir. Marmaris mi Bodrum mu’?

marmaris mi bodrummu

Marmaris

bodrummu marmarismi

Bodrum

Bodrum Marmaris arası 108 km yaklaşık 2 saattir. İki ilçe arası minibüs ile ulaşım mümkündür. Marmaris’mi Bodrum mu sorumuzun cevabına gelirsek; Marmaris yerleşke olarak kesinlikle Bodrum’dan daha düzenli ve düzene müsait bir coğrafyası vardır. Marmaris’te hemen hemen bütün semtler, (merkez civarı) düzlük ve birbirine yakındır. Bu sebepten Marmaris sokakları ve mahalleleri daha düzenlidir. Bodrum gece hayatı ile Marmaris’i sollamış olsa da aslında Marmaris’in barları daha birbirine yakın ve barlar sokağı daha yüksek tempodadır. Bodrum barlar sokağında cebinizde 1000 TL’den az para varsa eğlenceyi unutun. Lakin Marmaris’te işler daha farklı gayet uygun fiyatlarda farklı mekanlar mevcut. Şahsen en keyif aldığım mekanlar ise Bodrum’da Paşa ve Posh, Marmaris’te Areena ve Back Street Clubleridir. Gündüz ise cennet yerler geizlecek yerler ararsanız yine tabiki Marmaris bu konuda daha seçeneği bol ilçemiz.  Birbirine yakın muhteşem plajlar, koylar, şelale ve antik mağaralar bulabilirsiniz Marmaris’te…

Yani sonuç olarak Marmaris’mi Bodrum’mu diye sorarsak açık ara Marmaris’te yaşayanlar “Bodrum!u meşhur yapan oraya takılan ya da orada yaşayan ünlülerdir gerisi hikaye” diyor, Bodrum fanatikleri de Bodrum’dan asla vazgeçmeyeceğini söylüyor. Laf aramızda ben de Bodrumcuyum.

BUNA DA BAKIN...  Muğla'da Doğal Akvaryum: Kadın Azmağı
Paylaş

1 Yorum

  1. Bu yaz da tatile çıkacağım ama marmaris ile bodrum arasında kararsız kaldım ikisinde de gezilecek çok güzel yerler var bakalım artık hangisi kısmet olacak.

Yorum yapın