Cumartesi, Mayıs 4

Ağva Nehir Kenarı Oteli Ağva Nehir Evi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Her sene deli gibi çalışır ve güzel planlanmış bir yaz tatilinin hayalini kurarız. Herkes bütçesine göre bir tatil planı yapar. Herkesin tatil anlayışı ve tarzı da farklıdır. Kimi alır başını gider bir kamp yerine çadır atar, kimi de ultra lüks bir otel de rezervasyon yaptırır. Ya da butik bir otelde kafa dinlemektir en güzeli… Tercihlerimiz farklı olsa da ortak ihtiyacımız, bir kaçış ve dinlenmektir.

Tatil için hiç bilmediğiniz yerlere de gidebilir yeni yerler keşfedebilirsiniz. Ama bazen de İstanbul’dan uzaklaşmak istemez, yanı başındaki yerleri araştırırsınız. Bilenler bilir, İstanbul ‘da böyle şehirden uzak doğaya yakın yerler de yok değildir. Ama bir tanesi var ki yıllardır müdavimleri bitmeyen bir sahil kasabasıdır: Şile-Ağva…

İstanbul’un Kaçış Noktası Şile

Şile, İstanbul’a 105 km civarı uzaklıkta bir ilçedir. Ağva’da Şile’ye bağlı bir sahil kasabasıdır. Ağva’nın 2,5 km’lik şahane bir kum kumsalı vardır. Bu özelliği ile özellikle yazın deniz tatilcilerini çeker Ağva’ya gelmek için sadece denize girmek yetmez. Plajlarının yanı sıra farklı güzelliklere de sahiptir. Ama Ağva’nın nehirlerini de unutursak haksızlık etmiş oluruz.

Göksu nehri ve Yeşilçay nehri buradan denize dökülür. Ağva’da konaklamak için çok sayı da otel bulabilirsiniz. Sahil kenarında olduğu için Ağva otelleri epeyi meşhurdur. Otel seçenekleri fazlaca olan Ağva’da Göksu nehri kenarında da oteller bulabilirsiniz. Daha sakin bir tatil planı yapanlar için Ağva nehir otelleri ideal seçenek olabilir.

Ağva’da Butik Oteller

Tatil tercihini butik otellerden yana yapanlar, Ağva’da bu açıdan çok şanslı olabilirsiniz. Nehir kenarında birçok butik otel mevcuttur. Zamanla değişen tatil anlayışımız, bize daha farklı tatil planları yaptırıyor. Butik otellerde bunlardan biridir. Mekânın ruhunu önemseyenlere, kendini müşteri değil de otelin bir parçası olarak görmek isteyenlere butik oteller önerilir. Ağva’da da butik oteller, Ağva butik otel seçenekleri bulabilirsiniz.

BUNA DA BAKIN...  Amasya Kalesi Gezi Rehberi

Göksu Nehri’nin Kenarında Tatil Keyfi

Tam da Göksu Nehri’nin dibinde size capcanlı bir tatil vadeden bir otelden bahsedelim; Ağva Nehir Evi. Nehir kenarında butik bir işletme sizleri bekliyor. Yılın her ayı, dilediğiniz şekilde gelerek konaklayabileceğiniz bu otelde muazzam bir manzara sizi bekliyor. Butik oteller mütevazıdır, burasıda kendini ev olarak niteliyor. Kendinizi evinizde hissedin demek istiyor.

Nehir ve dağ manzarası iç içe geçmiş, sizi bekliyor. 9 oda var, 8 tane otel odası ve 1 tane de ahşap bungalov oda mevcuttur. Aynı zamanda otelde her keseye uygun fiyatlar vardır. Serpme kahvaltı, açık kapalı restoran, deniz bisikleti vb. birçok seçenek mevcuttur. Sizi sarıp sarmalayan sıcak bir ortamda tatil yapmak istiyorsanız, Ağva Nehir Evi tam da size göre olabilir. Vakit kaybetmeden bir görmelisiniz.

 

 

Paylaş

Yorum yapın