Cumartesi, Mayıs 4

Antalya Kaş Mini Gezi Rehberi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Antalya Kaş ilçesi tatil için pek çok kişinin tercih ettiği bir seçenek. Bölgeyi gezerken bir taşıta ihtiyaç duyulmaz. Sokakları arasında yürümek, küçük mekanlarında bir şeyler yiyip içmek çok keyiflidir.

Antalya Kaş, Antalya ilinin batısında, Akdeniz kıyısında turistik bir merkezdir. Yüzölçümü; 2231 km2 olan Kaş, toprak yönünden Antalya’nın 4. büyük ilçesi. Kıyısı, batıda Eşen çayından başlayarak, doğuda Üçağız merkezine kadar uzanır. Toplam uzunluğu 90 Km.dir. Kaş’ın tam karşısında  1.800 m mesafede Meis Adası bulunur. Antalya Kaş, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir.

Antalya Kaş ilçesi tatil için çok kişinin tercih ettiği bir seçenektir. Bölgeyi gezerken bir taşıta ihtiyaç duymazsınız. Sokakları arasında yürümek, küçük mekanlarında bir şeyler yiyip içmek çok keyiflidir. Bu küçük beldede bu kadar orijinal ve farklı alternatifler bulmak ve bunları nefis bir manzara eşliğinde tatmak gerçekten iz bırakan bir tatil anısı olacaktır.

Antalya Kaş Hakkında Bilgiler

Antalya Kaş gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Bunlardan biri de şüphesiz adından çokça söz ettiren Antalya Kaş Kalkan bölgesidir. Antalya Kaş Kalkan, eskiden belde iken bugün ise bir mahalledir.  Yabancı turistler, özellikle İngilizler arasında çok yaygın ve ünlü olan Antalya Kaş Kalkan mahallesi, eskiden Rumların yaşadığı Akdeniz bölgesinde bir tatil kasabası imiş. O zamanlar adı “Kalamaki” olan kasabanın ismi mübadele sonrası Kalkan olarak değiştirilmiştir.

Caretta Caretta’lara Ev Sahipliği Yapan Muhteşem Plajlar

Kalkan plajlarıyla dünyaca ünlü olan bir tatil kasabasıdır. Dünyanın en büyük plajlarından biri olan Patara Plajı (16 km) bu bölgede bulunur.

Caretta caretta kaplumbağalarının da ürediği özel bölgelerden biri olan Patara Plajı, 18 km ve yer yer 300 metreye çıkan genişliği ile dünyanın sayılı plajları arasında yer edinmiştir. Kaputaş plajı “Dünyanın en seksi” plajı gibi garip bir unvan ile ünlüdür. Kanyon plajı olan Kaputaş plajı en fazla 300 metreye ulaşabilen ve 180 merdiven basamağıyla inilen muhteşem turkuaz denizi ve altın sarısı kumları ile ünlüdür.

BUNA DA BAKIN...  Antalya Demre Sahili , Gezilecek Yerleri ve Tarihi

Kalkan’a gittiğinizde villa kiralayıp konaklamak da oldukça mantıklı. Coğrafi avantajları ile her villadan muhteşem deniz manzarası gözleriniz önüne serilmektedir. Antalya Kaş Kalkan manzarası çok fazla rahatlatan, dinlendiren muhteşem ve eşi benzeri olmayan bir manzaradır.

Antalya Kaş Kalkan’ın villa turizmi son yıllarda çevresindeki köyleri de etkisi altına almış durumdadır. Bölgede bulunmakta olan İslamlar Köyü ve Üzümlü köyü neredeyse ayrı bir turizm bölgesi olmaya adaydır.

Antalya Kaş Nerede? – Antalya Kaş’a Nasıl Gidilir?

Antalya’ya otobüsle ulaşmak istiyorsanız, hemen her şehirden Antalya’ya otobüsle ulaşım mümkün. Antalya Terminali’ni kullanarak ilçe minibüs ve otobüsleri yolu ile Kaş’a gidebilirsiniz. Havayolu ile gelmek için ise Kaş’a 150 kilometre mesafede bulunan Dalaman Havalimanı‘nı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Paylaş

1 Yorum

  1. doğukan ışık on

    Bir kaç günlük bir boşluğum olacak bu boşluğu bir yere gidip tatil yaparak değerlendirmek istiyorum, bana en uygun yer antalya gibi geliyor kısa sürede bir çok yer görülüp gezilebilir bence.

Yorum yapın