Pazar, Mayıs 5

Muğla’nın Kraliçesi Göcek…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Göcek, Ege bölgesinin incisi Muğla‘nın bir türlü il olamamış ilçesi Fethiye yakınlarında Dalaman ilçesinin bir mahallesidir.

Fethiye ve Göcek’ten Muğla arası 27 km yaklaşık 30 dakika karayolu uzaklıktadır.  Marmaris Göcek arası 101 km dir. Göcek yolu 2006 yılına kadar hep sıkıntılı bol virajlı dar bir yola sahipti. 2006 yılında Dalam Muğla Tüneli yapıldı ve bu tünel Göcek’e ulaşımı %100 rahatlattı ve ayrıca bu tünel yap işlet devret sistemi içerisinde yapılan ilk tünel ve bölgeye yapılan son 50 yılın en büyük yatırımıdır.

Masmavi berrak Akdeniz suları , yemyeşil çam ormanları ve plajları ile saklı bir cennet kabul edilen muhteşem  koyları ve adaları ile deniz yolcuları için vazgeçilmez bir rota haline getirmiştir. Tatil amacı ile karayolu ile gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek kapasitede kaliteli konaklama birimleri, günübirlik tekne turu hizmeti veren eğlenceli sahili ve yakın mesafelerdeki birçok plaj ve koyu ile tatilciler için değişik bir alternatiftir.

GYC tarafından her yıl 19 Mayıs ve 10 Kasım haftasında düzenlenen iki ayrı Regatta (yelken yarışı) yapılmaktadır. Yerli ve yabancı çok sayıda katılımcının yer aldığı yarışlar beldeye renk ve popülarite katmaktadır.

Göcek Muğla bölgesindeki bilinen tatil yöreleri, koyları, arasında en sakin en kaliteli ortama, nezih insanlara ve göreceğiniz en lüks, en büyük yat ve teknelerin cennet durağıdır.

BUNA DA BAKIN...  Ege'nin Yıldızı Köyceğiz...
Paylaş

Yorum yapın