Cumartesi, Mayıs 4

Seyahat Ederken Valiz Hazırlamak Zor Gelmesin…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seyahat eden pekçok kişinin sorunu valiz hazırlamak. Çünkü kimimiz çok dolduruyor kimimiz de gereksiz eşyaları alıp gereklileri unutabiliyoruz. İşte valiz hazırlamada ipuçları…

İş seyahatleri giderek artıyor. Uzun seyahatlerin yanı sıra günü birlik ya da bir gece kalınan eğitim programları çok sık yapılıyor. Bu tür seyahatlerde eğitim dışında kalan zamanlarda gezmek ya da davete katılma programları da yapılıyor. O yüzden ne büyük valiz ne de sırt size uymayabiliyor. Küçük boy şık valizlerle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Koca bir valiz taşımadan en az 3-4 gün şık giymeniz mümkün.

Programı bilin

Öncelikle programı net bir şekilde öğrenin. Planlanan seyahatte nasıl bir ortam oluşacağını bilin ve kıyafet seçimini ona göre yapın. Gündüzden geceye hangi kıyafeti giyeceğinizde net olun. “Belki giyerim” diye valizinizi doldurmayın. Planlı olmak zorundasınız.

Kıyafet seçimi

Yola çıkarken üzerinize giydiğiniz kıyafetinde bu seyahat boyunca bir işlevi olmasına özen gösterin. Örneğin çalışırken giyeceğiniz pantolonu giyip öyle çıkın yola. Kumaşı kırışmayan pantolonlar size büyük kolaylık sağlar. Üst kısmınızı daha spor seçerek uyurken yada otel içinde gezinirken rahat etmek için giyebilirsiniz. Eğer programınızda iş ya da eğitim sonrasında bir davet yada gece eğlencesi varsa tek parça elbiseyle işi çözmeye çalışın. Düz renk askılı bir elbise hayat kurtarır. Birçok farklı kombin için uygundur. Gerektiğinde üzerine bir ceket alabilir, gündüz babetle gece topukluyla farklı kullanabilirsiniz.

Sıradan tişörtlerinizin üzerine takacağınız büyük kolye ve takılarla farklı görüm elde edersiniz. Eğer yeriniz kalmadıysa gece uyku için pijama almanıza gerek yok iç çamaşırlarınızla uyuyabilirsiniz. Bir pantolon ve düz bir bluz ya da tişört size birçok avantaj sunar. Hava durumunu göz ardı etmeyin. Gideceğiniz şehrin hava durumuna bakın. Eğer ilk yada sonbahar aylarınızdaysanız ince bir trençkotla üşümenize engel olabilirsiniz.

BUNA DA BAKIN...  Dark Turizm Nedir? En Meşhur Dark Turizm Rotaları...

Ayakkabı seçimi

İki ayakkabı götürmeniz yeterli. Birini ayağınıza giyin daha spor ve rahat olsun diğerini ise topuklu seçerek davete ya da gece eğlencesini aradan çıkarın. Ayakkabının içine çoraplarınızı koyarak yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.

SEYAHAT ŞİŞELERİ

Seyahate çıkmanda önce kozmetik mağazalarında satılan boş Seyahat şişelerinden alarak kendi şampuan ve kremlerinizi doldurun. Boyutları küçük olan bu şişeler yer kaplamaz ve ağırlık yapmaz. Şampuanınız da değişmediğinden saçınızın şekil alması kolaylaşır. Bir seyahat çantası oluşturun içine ufak şişelerde şampuan, saç kremi ve nemlendiricileriniz olsun. Birkaç tane günlük ve normal ped alın. Mini boy ıslak mendil ve peçete koyun.

Paylaş

Yorum yapın