Cumartesi, Mayıs 4

Seyahat Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sigorta her bireyin can ve mal kaybını güvence altına almak için yararlandığı bir hizmettir. Seyahat sağlık sigortası da bu sigorta türlerinden biri olup günlük yaşamda yaygın şekilde kullanılır. Kaza ya da hastalık nedeniyle seyahat sırasında meydana gelebilecek sağlık risklerini minimuma indiren seyahat sigortası, poliçedeki teminatlara göre sizi güvenceye alır. Sigorta desteğinden yararlanabilmeniz içinse bazı koşulları sağlıyor olmanız gerekir. Ayrıca sigortalı kişiler sigortadan, sadece seyahatte meydana gelebilecek kayıplarda faydalanabilirler.

Seyahat sigortası yaptırabilmeniz için sigortaya konu olan durum poliçenin geçerlilik süresi içerisinde meydana gelmelidir. Hastalık veya kaza hali önceden planlanmış seyahat süresi dışında gerçekleşmemiş olmalıdır. Ayrıca hastalık halinin poliçe imzalandığı tarihten önce olmaması şartı da aranacaktır. Bu şartları sağlayan kişiler hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerinde istedikleri bir ulaşım yolu ile seyahat sigortasını kullanabilirler. Sigortadan yararlanmaya başlamak için poliçe bedelinin ödenmiş olması gerekir. Tüm sigortalar kişiye özel belirlenen fiyatlar ödendikten sonra aktif olacaktır.

Seyahat Sağlık Sigortası Geçerlilik Süresi

Sigortaların hangi süreler arasında geçerli olduğu imzalanan poliçede açık şekilde ifade edilir. Genellikle seyahat sağlık sigortası seyahatin yapıldığı süreler boyunca geçerlidir. Yurt dışına yapılacak olan seyahatlerde ülkenin sınırlarından çıkılan gün ve bunun pasaporta işlenmesiyle sigorta başlayacaktır. Ülkeye gelişlerde ise sınıra girişin pasaporta kaydedilmesiyle sigorta kullanılabilir hale gelecektir.

Seyahat Sağlık Sigortası Prim Ödemeleri

Seyahat sağlık sigortası primleri sözleşme yapıldığı anda, poliçenin teslim edilmesiyle ödenmelidir. Eğer belirlenen prim ödemesi yapılmazsa poliçe kullanıcıya teslim edilse bile sigorta şirketinin bununla ilgili herhangi bir yükümlülüğü olmayacaktır.

Sigorta işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapmak için e-sigortam’ı ziyaret edebilirsiniz. Online sigorta hizmetiyle hem poliçe bedelleri hem de diğer sigorta koşulları ile ilgili kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz.

BUNA DA BAKIN...  FEST Travel’dan Yeni Bir Rota: Papua Yeni Gine
Paylaş

Yorum yapın