Salı, Mayıs 7

Uygun uçak bileti nasıl bulunur?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seyahate çıkmadan önce en çok araştırılan ve zaman alan konulardan biri kesinlikle uçak bileti! Hem bütçeye hem de seyahat tarihlerine uygun uçak bileti bulmak gerçekten biraz emek ve zaman istiyor.

Peki, yapacağınız seyahat için en uygun uçak biletini nasıl bulabilirsiniz? Bu konuyla ilgili taktiklerimizi sizinle paylaşalım!

 

Öncelikle: Uçak bileti fiyatı tarihlere göre değişir mi?

Uçak bileti fiyatları, günden güne değişiklik gösteriyor. Bazı günler özellikle daha yüksekken bazı günler ise daha uygun uçak bileti bulunabiliyor. Uçak bileti fiyatları söz konusu olduğunda, özel tarihler de bir hayli etkili. Zira tatil günlerinde talep yoğun olduğu için uçak bileti fiyatları da artabilir.

 

Uçak bileti ararken arama motorlarından yararlanın

En uygun uçak bileti ararken öncelikli olarak arama motorlarından mümkün olduğunca yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle havayolu firmalarıyla beraber, uçak bileti satan sitelerin sunduğu fiyatlara da karşılaştırmalı olarak bakabilirsiniz. Ayrıca bazı sitelerde yer alan aylık fiyat grafiği ya da esnek arama gibi yöntemler de uygun uçak bileti bulmanız için fazlasıyla işinize yarayacaktır.

Aktarmalı uçak biletlerinin fiyatı daha mı uygun?

Aktarmalı uçuş (transit uçuş), en genel tanımıyla ulaşmak istediğiniz şehre giderken uçak değişikliği yapmak anlamına gelir. Örneğin İstanbul’dan San Francisco’ya uçarken Londra’da aktarma yapıp San Francisco’ya giden başka bir uçağa binmeniz gibi.

Bu tarz uçuşlarla ilgili en çok merak edilen şeylerden biri direkt uçuşlara göre daha uygun fiyatlı olup olmadıkları. Aktarmalı uçuşlarda, direkt uçuşlara göre daha uygun uçak bileti bulunabiliyor.

Türk Hava Yolları’nda erken uçak bileti fırsatları

Türk Hava Yolları’nda uçak bileti fırsatlarından yararlanmak ve ayrıcalıklı bir şekilde seyahat etmek istiyorsanız öncelikle uçak bileti kampanyası sayfasını inceleyebilirsiniz! Ayrıca bilet fiyatlarının her geçen gün artma ihtimaline karşın, daha uygun uçak bileti satın alabilmek için de online rezervasyonunuzu Uçak bileti sayfası üzerinden yapabilirsiniz.

BUNA DA BAKIN...  Mardin'de İnanç Turizmi Rotaları İçin İşbirliği İmzası...
Paylaş

Yorum yapın