Cumartesi, Mayıs 4

Adana İlinde Bulunan Kapıkuyu Kanyonu Gezi Rehberi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

ADANA İLİNDE BULUNAN KAPIKUYU KANYONU GEZİ REHBERİ

 

Hepimiz yaşadığımız dünyada sürekli çalışırız. Çalışarak ileride daha rahat etmeyi ve çocuklarımızı rahat ettirmenin hayallerini kurarız. Ancak biz bu hayalleri kurarken hayatta bizimle birlikte sürüklenir gider. Sürekli bir şeyler amaçlar bir şeyler almaya çalışırız. Biz dünya ile uğraşırken dünyanın güzellikleri dertlerimizin, planlarımızın ve kaygılarımızın arkasından bizlere el sallayarak gider. Biz bunları dünyanın meşgalesinden dolayı göremeyiz. İşte bu göremediklerimizin bir tanesi de Adana İlinde bulunan Kapıkuyu Kanyonu’dur. Çevre halkı da dahil olmak üzere çok kimsenin bilmediği bu yer Adana İline bağlı Karaisalı ilçesinde yer almaktadır. Adana ile ilgili diğer bir yazımızda bahsettiğimiz Varda Köprüsü’ne oldukça da yakındır. Eğer Varda Köprüsü’nü gördüyseniz yakınında bulunan Kapıkuyu Kanyonunu’da ziyaret etmelisiniz.

 

Kapıkuyu Kanyonu oldukça uzun bir alana sahiptir. Bu yüzdendir ki yürüyüş yapmak isteyenler için ideal bir yer olarak değerlendirilebilir.   Yine Adana’nın yaz sıcaklığıyla gelen bunaltıcı havadan kurtulmak için tercih edilebilir. Ortamın serinletici ve huzur verici havası bulunmakla birlikte açık havanın sizleri acıktırmasından korkmayın. Yanınıza mutlaka atıştırmalık gıdalar almanızı tavsiye ederiz. Hatta bu alanlarda piknik yapmak için güzel yerler mevcuttur. Eğer ki zamanınız ve çevreniz varsa bu alanlarda yürüyüş yapabilir. Daha sonra temiz ve serin havanın getirdiği açlığınızı giderebilirsiniz. Bunların yanı sıra kanyonda yiyip içebileceğiniz alanlarda bulunmaktadır.

Gizli kalmış güzelliklerden birisi olan Kapıkuyu Kanyonu her mevsimde güzel olduğu gibi İlkbahar ve Sonbahar aylarında gidilmesi önerilmektedir. Yanınızda akan dere ile yürüyüş yapmak insana huzur vermektedir. An oluyor ve uçurumun en dibinde an oluyor uçurumun başında olduğunuzu hissedebilirsiniz.  Her ne olursa olsun Kapıkıyu Kanyonunun da kendine özgü güzelliği bulunmaktadır.

BUNA DA BAKIN...  Adana Seyhan Barajında Neler Yapılabilir, Gezi Rehberi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAPIKAYA KANYONU’NA GİTMEK İSTEYENLER

Haftasonu yada bir tatil gününüz varsa ve tatil günü evde sıkılmak istemiyorsanız size bir önerimiz olacak. Adana ilinde yaşıyorsanız şehrin stresinden bir an olsun uzaklaşabilirsiniz. Tatil gününü değerlendirmek için güzel bir plan yapın. Vakitlice gitmekte fayda görüyoruz. Çünkü  vakit kısalığı olduğunda insanın hep bi damağında kalır bu geziler. Kapıkuyu Kanyonu Karahisar İlçesine yalnızca 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

 

 

 

Paylaş

2 yorum

  1. burak akın on

    Doğa ile fazlasıyla iç içe olma fırsatını burada yakalıyorsunuz, adanaya her gittiğimde bir kez kapıkuyu kanyonunu gezmeye çalışırım, fazlasıyla keyif verici bir yer.

  2. caner özçelik on

    Adanaya gitmişsem kesinlikle kapıkuyuya giderim, eskiden babam götürürdü bizi, bende öyle öğrendim bu güzel yerin konumu şimdi ise her yıl kesin giderim.

Yorum yapın