Cumartesi, Mayıs 4

Antalya Manavgat Şelalesi Resimleri ve Gezi Rehberi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Antalya Manavgat Şelalesi

Antalya’nın ve Türkiye’nin en güzel ve en turistik ilçelerinden biri olan Manavgat’da bulunan Manavgat şelalesi, her yıl oldukça fazla kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle yaz aylarında turist akınına uğrayan Manavgat şelalesi Antalya’nın doğal güzelliklerinden biridir. Antalya’nın merkezine yaklaşık olarak 72 km uzaklıkta bulunan bu şelale, Manavgat merkezine 3 km uzaklıkta yerleşmektedir. Şelale 3-4 metre yükseklikte olup , insanlara en güzel tatil hakkı sunmaktadır. Şelale’nin çevresinde sevdiklerinizle beraber piknik yapabilir, bu güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Özellikle Antalya’da yaşayan kişiler hafta sonu tatillerinde buraya gelerek, güzel bir tatil yapmaktadır. Şehir merkezine de son derece yakın olan Manavgat Şelalesi, Antalya’da yaşayan kişiler için en ideal tatil merkezidir.
Şelaleyi Dumanlı Kaynağı beslemektedir ve şelale, doğanın insanlara sunuş olduğu en büyük güzellik olarak bilinmektedir. Şelale alanında rafting ve araçlarla safari yapabilirsiniz. Burada insanların tatillerini en iyi bir şekilde yapmaları için her tür imkan sağlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer sadece burayı gezmeye geldiyseniz ve piknik yapmak istemezseniz, bu konuda da Manavgat şelalesi size yardımcı olmakta. Burada bulunan restoran ve kafelerde oturup yemek yiyebilir, serin içecekler içebilirsiniz. Özellikle yemek yemeyi düşünenler burada mutlak bir surette balık yemelidir. Burada yemek yiyen kişiler, hayatları boyunca en güzel balığı Manavgat şelalesinde yediklerini bildirmektedir.

 

 

 

Manavgat şelalesi çevresinde otopark, hediyelik eşyalar satılan yerler, ihtiyaç malzemeleri satılan yerler, tuvalet ve bu gibi ihtiyaç karşılayıcı yerler mevcuttur. İnsanlara en iyi bir şekilde hizmet sunmak adına her tür hizmet veren Manavgat şelalesi, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. İster yaz isterse de kış aylarında güzelliğiyle herkesi büyüleyen Manavgat şelalesine gelmek için herhangi bir mevsim seçmenize gerek yoktur. Akdeniz ikliminin bulunduğu diğer bölgeler gibi burada da, kışların fazla soğuk geçmemektedir. Bu nedenle istenilen mevsimde buraya gelerek tatil yapabilirsiniz. Özellikle kış aylarında bu doğa üstü güzelliğe sahip Manavgat Şelalesini izlemek bir hayli değişik olacaktır. Şelalenin eşsiz sesleri arasında sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilirsiniz Antalya’ya tatile gittiyseniz nereyi gezeceğim diye düşünmeyin. Manavgat Şelalesi başta olmak üzere Antalya’da gezmeye ve tatile doyamayacaksınız.

BUNA DA BAKIN...  Antalya Kurşunlu Şelalesi Nerede?
Paylaş

1 Yorum

  1. ömer keskin on

    Antalya’ya gidipte manavgat şelalesini görmek olmaz, bende 1 hafta önce gördüm tek kelime ile çok beğendim, tam bir doğa harikası diyebiliriz.

Yorum yapın