Cumartesi, Mayıs 4

Ataşehir’de bir Meksikalı: RANCHERO!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İstanbul’da iki şubesi bulunan Meksika yemeklerinin adresi RANCHERO, kökleri Aztek ve Mayalara uzanan binlerce yıllık orjinal lezzetlerini, Ataşehir Watergarden’a taşıdı.

Adı Meksika yerlisi anlamına gelen RANCHERO, Suadiye ve Nişantaşı’ndan sonra üçüncü şubesini Ataşehir’de açtı.

Türk & Meksikalı aile tarafından işletilen ve sunduğu Meksika’ya özgü gerçek yerel tatlarla ünlenen Ranchero, Ataşehir Watergarden AVM’de açılan 180 kişilik yeni şubesinde, klasikleşen spesiyal lezzetlerin yanı sıra öğle ve akşam yemekleri ile özellikle yemekli iş toplantıları için yepyeni mönüler sunuyor.

Burrito de alambre

Bistec a la parilla

BÜYÜKANNE KOKTEYLİ…

Başka hiçbir yerde bulunmayan patentli onlarca farklı sosa sahip Ranchero mutfağında, tortilla ekmekleri ve nachos adı verilen mısır cipsleri, Meksika’dan getirilen özel makinelerde günlük olarak üretiliyor. Yemek sonrasında ise misafirlere, reçetesi, Tanyeri&Gonzalez ailesinin Meksika’da yaşayan büyükannelerine ait olan özel Ranch kokteyli ikram ediliyor.

Mekânın mutfak danışmanları da Meksika’da yaşayan ve restoran işleten akrabalardan oluşuyor.

Bloody Margharita…

RANCHERO’nun  Watergarden’da açılan yeni şubesinde sadece lezzetler değil özel olan. Mekan dekorasyonu, hizmet ve ambiyansıyla da farklılığını hissettiriyor.

Prag’dan gelen grafiti sanatçısının bir hafta çalışarak restoranın duvarlarına çizdiği Meksika yerlileri figürü, Meksika’dan getirilen kaktüs figürlü margarita bardakları gibi özellikler restorana ilgiyi artırıyor.

Ranchero’ya gelen misafirler yemeklerin tadına baktıktan sonra Meksika’dan getirtilen orijinal Meksika şapkalarını da deniyorlar…

Misafirlerini, Watergarden’ın eğlenceli ses ve ışık gösteriyle ünlenen havuz manzarası eşliğinde ağırlayan Ranchero, Pazar’dan Perşembe’ye her gün 12.00 – 01.00, Cuma ve Cumartesileri ise 12.00 – 02.00 saatleri arasında hizmet verecek. Otopark sorunu bulunmayan ve vale hizmeti de sunulan mekan, açılışa özel başlattığı uygulama ile öğlen mönülerini yüzde 20 indirimli servis ediyor.

TÜRKİYE-MEKSİKA KARIŞIMI AİLE…

BUNA DA BAKIN...  Antalya Bungalow Otel

RANCHERO’nun işletmecilerinden Rıza Tanyeri’nin eşi Selma Patricia Tanyeri Gonzalez, oğulları ve aynı zamanda işletmecilerinden bir diğeri olan Fatih Tanyeri’nin de eşi Meksikalı. Ailenin hikayesi de ilginç…

Selma Patricia ve Rıza Tanyeri ile çocukları Fatih, Faruk ve Nilüfer Tanyeri…

Rıza Tanyeri, dil öğrenimi için Zonguldak’tan İngiltere’ye gidiyor. Patricia Gonzalez de Meksika’dan kardeşiyle birlikte İngiltere’ye yine dil öğrenimi için Londra’ya gidiyor. Birbirlerini görüp âşık oluyorlar ve kısa bir sürede evlenmeye karar veriyorlar.

Rıza bey, Meksika’ya gidip aile ile tanışıyor. Ardından Rıza Tanyeri’nin memleketi Zonguldak’a yerleşiyorlar. Fatih, Faruk ve kız kardeşi Nilüfer burada dünyaya geliyor. Daha sonra İstanbul’a yerleşiyorlar ve Rıza bey, uzunca bir süre inşaat malzemeleri işi ile uğraşıyor. O süreçte evlerine gelen misafirlere Meksika yemekleri yapan Selma Patricia Tanyeri Gonzalez’in yemekleri kısa zamanda akrabalar komşular arasında meşhur oluyor: “Genelde misafirlerime Meksika yemeği yapıyordum ve bazen de yine Meksika tatları ile kendim yeni tatlar deniyordum çok beğeniyorlardı. Zaten eşim Rıza bey de benden daha meraklı ve beceriklidir yemek konusunda. Yemek yapmayı ve yemeği sever ve ağız tadı iyidir. Meksika’ya gidip geldikçe Rıza Meksika yemeklerinin püf noktalarını öğrendi. Çocuklarımızın da eğitimlerini bitirmesiyle Meksika yemeklerini misafirlerimizle paylaşmak üzere 2005 yılında Bağdat Caddesi’nde ilk şubemizi açtık. Sonra Suadiye. Şimdi de Water Garden Ranchero. Gelenler memnun oldukça bizim de içimiz rahat ediyor. Ranchero’daki tüm ürünlerimiz, duvar taşlarımız, dekorasyonumuz, Margharita bardaklarımız her şeyimiz oradan geliyor. Bir ayağımız sürekli Meksika’da.” 

Sangria

 

RANCHERO Hakkında:

“Meksika yerlisi” anlamına gelen RANCHERO, Tanyeri ve Gonzalez ailesi tarafından işletiliyor. Meksika’dan Türkiye’ye uzanan tutkulu bir aşk hikayesinden doğan mekan,  kökleri Aztek ve Mayalara uzanan binlerce yıllık Meksika mutfağının orjinal lezzetlerini İstanbullularla tanıştırmak üzere ilk restoranını 2005 yılında Suadiye’de açtı ve kısa sürede lezzet müdavimlerinin vazgeçemediği buluşma noktası haline geldi. Meksika lezzetlerini Avrupa Yakası’na da taşımaya karar veren Ranchero,  kuruluşunun 5. yıl dönümünde ikinci restoranını Nişantaşı Reasürans Çarşısı’nda açtı.

BUNA DA BAKIN...  Dna Hotel Dalyan'da huzurlu tatil

Suadiye’ye gelen misafirlerini daha geniş ve rahat bir ortamda ağırlamak üzere 2017 yılında Cadde’deki yeni yerine geçen mekan, sevgiyle büyümesini sürdürüyor. Şehrin en iyisi Meksikalısı, bu sıcak ülkenin renkli kültürünü, sıcak ambiyansını ve muhteşem tatlarını şimdi de Anadolu Yakası’nın en popüler yeme & içme ve eğlence merkezi Watergarden’a taşıdı.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için; www.ranchero.com.tr

 

Paylaş

Yorum yapın