Pazar, Mayıs 5

Bodrum Gezilecek 10 Yer…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bodrum’da Gezebileceğiniz En Güzel 10 Yer

Bu yazımızda ülkemizin en gözde turizm merkezlerinden birini gündemimize alıyoruz. Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı Bodrum.

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın gözde tatil mekanlarından biri olan Bordum, gezilecek yerler açısından da oldukça zengin bir ilçe. Hele ki kısa süreli bir ziyaret düşünüyorsanız zamanınızı hiç boşa harcamadan en doğru yerleri gezmeniz gerekiyor. İşte tam da bu yüzden sizler için, ’Bodrum gezebileceğiniz en güzel 10 yer neresi?’’ sorusunun cevabını yanıtlayacağız.

Bodrum Antik Tiyatrosu

Ülkemizdeki en eski antik tiyatrolardan biri olan Bodrum Antik Tiyatrosu, milattan önce 300’lü yıllarda inşa edilmiş. Hem Bodrum merkezini hem de Bodrum Kalesi’ni kuş bakışı izlemeniz için eşsiz bir mekan. 13 bin seyirciyi ağılama kapasitesi olan bu mekanda konserden festivale bir çok etkinliğin düzenlendiğini de belirtmekte fayda var.

Bodrum Kalesi

1402 yılında Saint John Şövalyelerince inşa edilen Bodrum Kalesi küçük bir yarımadada bulunuyor. Orta çağdan kalmış olan yapılar arasında günümüze kadar gayet güzel korunan nadide miraslardan olan bu kale muhteşem Ege manzarasıyla da ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

 

Yalıkavak

Bodrum’un muhteşem kasabalarından bir diğeri de Yalıkavak. Bir sahil kasabası olan bu mekanda yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki saymakla bitiremeyiz. Şu kadarını söyleyelim. Bodrum’un en güzel beach club lerine ev sahipliği yapan bir kasaba burası. Gerisini siz hesap edin.

 

Bodrum Koyları

Ege Bölgesi’nin en girintili çıkıntılı bölgelerinden biri de Bodrum. Bu yüzden çok sayıda koya da ev sahipliği yapmakta. El değmemiş o kadar çok koy bulunuyor ki kendinizi bu koylarda adeta cennette gibi hissediyorsanız. Bodrum’a yolunuz düşerse şayet, bu koylardan en az bir tanesine mutlaka uğrayın diyoruz.

BUNA DA BAKIN...  Bitez Nerede? Bitez Plajı

 

Gümüşlük

Bodrum’un kendi gibi güzel birçok kasabası var. Gümüşlük de o güzel kasabalardan biri fakat onu diğerlerinden farklı yapan bir özelliği var. Ağırlıklı olarak balıkçılık yapılan bu kasaba aslında Antik Mydos Kenti’nden geriye kalan parçalar üzerine kurulmuş durumda. Kasabanın muhteşem bir de koyu bulunuyor. Hoş ve otantik vakitler geçirebileceğiniz eşsiz bir mekan diyebiliriz.

Barlar Sokağı

Bodrum merkezinde yer alan Barlar Sokağı ilçenin en hareketli mekanlarından biri. Çok sayıda kafe, restoran, bar ve eğlence merkezine ev sahipliği yapan bu sokağı da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bodrum Marina

Yaklaşık 500 yat kapasitesine sahip olan Bodrum Marina, ilçenin merkezinde bulunuyor. Ayrıca Akdeniz ve Ege bölgesindeki en gözde marina olma özelliği taşıyor. Burada amaç tabi ki yatların arasında dolaşmak değil. Marina, çok sayıda kafe, restoran ve bar ile bilinen markaların alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Göltürkbükü

Dünyanın en güzel mekanlarından biri desek yanlış olmaz. Aslında Gölköy Mahallesi ve Türkbükü Mahallesi olarak anılan iki mahalleden oluşuyor Göltürkbükü. Yatlar için muhteşem bir mekan. Merak etmeyin, yatınız olmasa da Göltürkbükü’nde çok güzel vakitler geçirebileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor. Çok rağbet gören bir durak olduğu için ünlülerle karşılaşma olasılığınız da oldukça yüksek.

Akyarlar

Burayı size şöyle tasvir edelim. Bir kasaba düşünün. Ama hakiki Ege Kasabası olsun. Mis gibi kumu, turkuaz tonlarda denizi ve taş yapılı şirin mi şirin evleri olsun. İşte bu kasaba Akyarlar. Bodrum’da sizi en çok etkileyebilecek yer burası diyebiliriz. Sürekli esen rüzgarı ile de gayet ferahlatıcı bir havaya sahip olan kasabada sörf sporu da hayli revaçta. Ayrıca sahilde oturup bir şeyler yiyip içerken gözünüzün önünde muhteşem bir manzarayı ağırlıyorsunuz.

BUNA DA BAKIN...  Marmaris mi Bodrum mu?

Bitez

Bodrum merkezine 4 kilometre mesafede ise muhteşem bir mekan Bitez bulunuyor. Plajları mavi bayraklı, olabildiğine yeşil alanı olan Bitez, özellikle yazın sıcak zamanlarında çok rağbet gören mekanlardan bir diğeri. Muhteşem bodrum otelleri ve enfes restoranları ile gözde bir mekan olmayı başarmış olan Bitez, İngilizlerin hasta olduğu ünlü Gümbet barlarına da yürüme mesafesinde yer alıyor.

 

Paylaş

2 yorum

  1. muzaffer genç on

    Bu yaz planımızda bodrum var, bir çok kişi bodrumu öneriyor bakalım bizde bu yaz gidip bakacağız nasıl bir yer olduğuna, şimdiden gezebileceğim yerlerin listesini hazırladım gidince hemen gezmeye başlayayım diye.

  2. Bodruma gittiğimde hiç gezecek yer sıkıntısı çekmedim, gittiğim ilk gün hemen gezmeye başladım bir hafta hiç sıkılmadan gezdim.

Yorum yapın