Pazar, Mayıs 5

Yalıkavak Bodrum’da Nerede Kalınır?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yalıkavak’ta Nerede Kalınır?

Merhaba sevgili okurlarım. Bu gün o muhteşem manzarası, masmavi denizi, zeytin ve mandalina ağaçları ile yemyeşil çevrili doğası, ve mandalina kokulu sokakları ile Yalıkavak’ı anlatacağım. Bodrum Merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta şirin mi şirin bir tatil beldesi.   Maviyle yeşilin iç içe olduğu bu güzel ve manzara ve tepelerdeki yel değirmenleri ile tam bir turizm cenneti yılın her dönemi çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayann Yalıkavak’ın en önemli ekonomik faaliyeti turizm.

Yalıkavak Gezilecek Yerler

Hemen her artan konaklama tesisleri doğal güzellikleri ile  Yalıkavak’ı anlatmaya aslında kelimeler yetmez. Öncelikle farklı tür ve kategoride hitap edeceği pek çok tesisi var. İsteyen lüks otellerde, isteyende butik ve küçük oteller, ya da apart otel ve pansiyonlarda konaklayabilir.

Yalıkavak otellerinin birçoğu deniz kenarında ya da denizin biraz gerisindeki tepe, ya da yamaçlarda konumlanmışlar. Denize yakın yerlerdeki otellerde ise mandalina bahçeleri var. Sabah bir kalkıyorsunuz mis gibi mandalın kokusu denizin mavisi, yeşilin her renginin nakış gibi işlendiği, harika manzarası ile yeni bir güne huzur ile başlıyorsunuz. Sahil kenarında kısa bir tur atayım derseniz güzel bir beach bularak en gölge şezlonglarda güneşin ve o muhteşem denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

 Yalıkavak’ta ne yenir?

Yemek sevenler için muhteşem alternatifler var Yine. Kahve boş kahve çenekleri, Nefis dondurmaları, balık lokantaları, için lokantaları, kısaca yeme içme konusunda istediğiniz her şeyi bu şirin beldede bulabilirsiniz. Yaz aylarında Bodruma gelenler için Yalıkavak mutlaka uğranılması gereken yerlerde biri.

BUNA DA BAKIN...  Bitez Nerede? Bitez Plajı
Paylaş

Yorum yapın