Salı, Mayıs 7

Bodrum Gümbet Nasıl Bir Yer?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bodrum Gümbet Hakkında…

Bodrum Gümbet Nasıl Bir Yer? Bodrum Gümbet, Muğla ilimizin nadide bölgelerinden biridir. Gümbet Bodrum merkeze göre daha çok yabancı turist ziyaretçi potansiyeline sahiptir.

Bodrum hemen hemen tüm yıl boyunca yerli ve yabancı turist ziyaretçi ve tatilci çeken Egenin ve Muğla’nın incisi bir ilçedir. Bodrumda planlanan tatil eğer 1 hafta ise, inanın bu süre yeterli gelmeyecektir. Bir Marmaris‘li olarak Bodrum gerçekten bir çok anlamda bölgedeki diğer tatil yerlerine göre daha kaliteli bir ilçedir.

bodrum-gumbet

Bodrum genellikle yerli turist ağırlarken Gümbet daha çok yabancı turist ağırlamaktadır. Otel, pansiyon ve apartlar yoğunlukla Gümbet bölgesindedir.

Ayrıca Gümbet, Bodrum sahillerine göre kumsal açısında daha kumlu ve daha temizdir. Otel ve restoran fiyatları açısından çok bir fark olmasa da, Gümbet biraz daha uygun diyebiliriz.

Gümbet ayrıca eğlence açısından neredeyse Bodrum merkezden daha hızlıdır. Daha fazla gece kulübü ile Gümbet’te eğlenin zirvesine çıkabilirsiniz. Gümbet gündüz ayrı gece ayrı bir keyiftir. Ayrıca Gümbet’teki otellerin büyük kısmı plaja sıfırdır. En uzak oteli ise 2 dakika yürüme mesafesindedir. Bodrum’da yaz sezonu biraz geç başlıyor olsa da Mayıs ayı itibariyle denize girebilir, keyifle tatil yapabilirsiniz

BUNA DA BAKIN...  Muğla'nın Kraliçesi Göcek...
Paylaş

1 Yorum

  1. Brazilian body wave on

    Hersene mutlaka bodrum gidiyorum. Gümbet gündüz cennet gece uçuş mekanıdır.

Yorum yapın