Salı, Mayıs 7

İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir Hayvanat Bahçesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI (İZMİR HAYVANAT BAHÇESİ)

 

İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir İlinin Çiğli ilçesinde İzmir Büyükşehir Belediyesince kurulmuştur. Bu hayvanat Bahçesi Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanlarından biridir. 30 Kasım 2008’de açılmış ve ziyaretçileriyle buluşmuştur. Ayrıca Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği  üyeliği bulunmaktadır.

İzmir’de yada çevre illerde yaşıyor ve bir etkinlik yapmak istiyorsanız size bir tavsiyemiz olacak. İzmir İkenti Çiğli ilçesinde  yılında açılan İzmir Doğal Yaşam Parkını ziyaret edin. Hayvanat bahçesinin girişinden tutun da çıkışına kadar güzel vakit geçirebileceğiniz bir alan Hayvanat Bahçesinin Avrupanın en büyük doğal yaşam alanı seçilmesinde il bazında profesyonel bir kuruluş olması önemli etkenlerden birisidir. İçeride bulunan hayvanların bulunduğu alanlar, onları tüm güzellikleri ile seyredilebilmeleri malesef yeteri kadar düzenlenememiş.  Hayvanat Bahçesindeki canlıların varlığı gözetildiğinde bu durumu insan anlayışla karşılayabilmektedir.

 

Yakından görebileceğiniz hayvanlar belli sayıdadır. Genellikle insanlardan uzağa yapılandırılmıştır. Ayrıca İzmir İlinin Ege bölgesinde yer alması ile var olan sıcaklıktan bunalan hayvanlar kafeslerinin ve yaşam alanlarının gölge kısımlarına kıyı veya köşelerine kaçmaktadırlar. O yüzden İzmir Doğal Yaşam Parkına serin havalarda yada akşam üzerleri gitmenizde yarar var. Ancak Hayvanat Bahçesinin büyüklüğü ve hayvanları izleme vakti gözetildiğinde vaktinizi de iyi ayarlamanız gerektiğini unutmayın. Bahçe içerisinde yer alan tabelalar biraz yetersiz kalmaktadır. Belki de Hayvanat Bahçesinin içerisinde yer alan tabelalar biraz daha artırılmalıdır.

Hayvanat bahçesi içerisinde aklınıza hangi hayvan geliyorsa onları görme şansınız bulunuyor.  Tavus Kuşları yanınızdan geçerken adeta tüyleriyle şov yapmaktadırlar. Tropikal topraklarda yaşayan hayvanları mutkala görmelisiniz. Kaplumbağa, timsah, yılan ve papağanları kesinlikle görün. Yabani hayatta yaşayan ve evcilleşmiş hayvanları kendi alanlarında görebilirsiniz. Yıllarca televizyondan görerek korktuğumuz birçok hayvan sadece bir kaç adım uzaklığımızda olacaktır. Göründükleri kadar tehlikeli olsalar da Hayvanat Bahçesinde bulunan alanlar nedeniyle sevimli gözükmektedirler.

BUNA DA BAKIN...  Huzurlu Bir Sahil Beldesi: Foça

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her hayvanat bahçesinde olduğu gibi acıktığınızda veya susadığınızda buna ilişkin Cafe bulunmaktadır. Genellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği bir mekan olup her yaştan insanın görmesi gereken bir yerdir. Eğer vaktiniz varsa ve bir plan yapmak istiyorsanız seçeneklerinizin arasında değerlendirebilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

  1. kerim aksoy on

    Bizde bu yaz gittik izmir doğal yaşam parkına, gerçekten bir çok hayvan barınıyor burada, hayvanlara karşı merağınız varsa tam yeri izmir doğal yaşam parkı.

Yorum yapın