Perşembe, Mart 28

Bursa Soğanlı Hayvanat Bahçesi Gezi Rehberi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

BURSA SOĞANLI HAYVANAT BAHÇESİ GEZİ REHBERİ

 

Bursa ilinde bulunan Soğanlı Hayvanat Bahçesi, 1998 senesinde hizmete girmiştir. Yapısıyla Avrupa’da bulunan hayvanat bahçelerine benzemektedir. Bursa Hayvanat Bahçesi’nde yer alan hayvanlar diğer bahçelerde olduğ gibi doğal yaşam koşullarına göre düzenlenmiştir. Yüzlerce hayvan türünün bulunduğu Bursa Zoo yerleşim yeri, (hayvanat bahçesi) ulaşım kolaylığı, harika yapısı ile bir hayvanat bahçesini kıskandırarak geri de bıraktığı gibi Avrupa Ülkelerinde bulunan hayvanat bahçelerine benzemektedir .  Bursa Soğanlı Hayvanat bahçesini gezmek için bahar ayları ve yaz ayları idealdir. Ayrıca birçok hayvanın yavrusunun olması Soğanlı Hayvanat Bahçesini daha çekici kılmaktadır. Hep büyük boyutta gördüğümüz hayvanların yavrularını da görmek bizleri etkileyecektir. Ayrıca hayvanların yavrularına nasıl davrandıklarını, neler yaşadıklarını görmek çocuklarımızı da mutlu edecektir. Hep söylediğimiz gibi Hayvanat Bahçesini gezmek isteyenler bir gün önceden program yapmalıdırlar. Aynı zamanda  erken saatte gidilmelidir. Zamanını çok ise Soğanlı Hayvanat Bahçesinin yanında bulunan Botanik Parkından gezmeye başlayabilirsiniz. Bursa Zoo aynı  Botanik Parkı gibi müthiş bir havaya sahiptir. Buranın da güzelliklerini mutlaka görmelisiniz.  Her iki yerde sıkılmadan keyif ile ailecek, arkadaşlarınızla ya da öğrencilerinizle gezebilirsiniz.

 

Gezerken de Hayvanat Bahçesinde yaşayan birçok canlıyla ilgili etkileyici bilgilere sahip olacaksınız. Hayvanat Bahçesinde gezmek sizi acıktıracaktır. Hayvanat Bahçesinde yemek yiyebileceğiniz, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır. Hatta dilerseniz sevdiklerinizle park dışında piknikte yapabilirsiniz. İnternette yaptığınız araştırmada olumsuz yorumlar görseniz dahi mutlaka görmenizi tavsiye edeceğimiz yerlerden birisidir. Elbette her yerin eksik yanları olabilir. Zaten güzellik göreceli bir kavram olduğu için bazılarına göre kötü olan şey bir başkasına göre normal gelebilir. O yüzden kendi gözlerinizle görmek ortamı yaşamak ve kendi yorumunuza göre hareket etmeniz önemlidir. Gezdiğinize asla pişman olmayacaksınız. Her yazımızda bahsettiğimiz gibi ailenizle, arkadaşlarınızla yada okul gezileri için tavsiye edilecek bir yerdir. Şehir ortamında diğer canlılardan uzak kalmayalım.  Çocuklarımıza hayvanları sevdirelim.

BUNA DA BAKIN...  İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir Hayvanat Bahçesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gezmek için vaktiniz varsa hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz. Çünkü hafta sonu kalabalık olabiliyor. Hafta içi gittiğiniz zaman kalabalık olmadan hayvanların ürkmediği bir günde gezebilirsiniz.

 

Paylaş

Yorum yapın