Salı, Mayıs 7

İzmir İnciraltı Tarihi ve Manzarası İle Sizleri Bekliyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
İzmir İnciraltı Tarihi ve Manzarası İle Sizleri Bekliyor

İzmir’de yaşayan ve buraya gelenler için 1980’lerin sonlarına doğru her zaman denize girilen ve şehir içinde bulunan en önemli plajların başında gelmeyi başaran İnciraltı için şu anda denize girilmese de, özellikle nefes almak isteyenler için tam bir uğrak mekan haline gelmiş durumdadır. Kent Ormanı’nın da kurulu olduğu bölge olarak bilinmesinden dolayı aynı zamanda da, her zaman İzmir’in en yeşil bölgesi olarak bilinmektedir. Bir ucu tamamen Üçkuyular Vapur İskelesi’ne kadar uzanırken, diğer ucu ise, Engelliler Parkı’na kadar uzanmıştır. Ayrıca, diğer ucu ise, Sahilevleri’nden başlayarak, Sahilevleri’nden geçen Güzelbahçe hattına kadar geçmiş olan İnciraltı’nda özellikle midye ve kumru gibi yiyecekler yemek için tartışılmaz mekanlar bulunmaktadır.

İnciraltı‘nın Tarihi

Tarihi 8500 yıl öncesine kadar dayanmakta olup bir çok medeniyetin görüp beğendiği harika manzarasıyla insanlara doyumsuz anlar sunan bir yer olarak bilinmektedir. Bunun haricinde sizler de gittiğinizde göreceksiniz ki, yeni yapılacak olan planlama ile çok daha güzel doku ile bir yer sunulmuş olacaktır. İzmir’de yaşayanlar da aslında 1980’lerin sonuna kadar burada denize girmektedir. İnciraltı’nın aslında tarihi yapısının ötesinde en önemli özelliklerinden biri de en geniş yeşil yapıya sahip olması durumu olmaktadır.

İnciraltı’ndan İzmir Manzarası

Özellikleriyle İnciraltı sizlere çok farklı bir hava sunmaktadır. Bunun yanı sıra, harika bir çay kahve içme ortamı oluşturmaktadır. Temiz havası ile oksijen deposu olmasının yanı sıra, sizlere harika bir hava yaşatmaktadır. Sizler de bu havanın güzelliklerini birlikte yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, sizler de bir tekne ile açılabilirsiniz. Ve o güzellikleri içerisinde yaşayabilirsiniz. Özellikle gün batımında sevgililerin de tercih ettiği bir yer olması onun özelliğini bir adım daha öne çıkarmaktadır. Sizler için çok güzel bir heyecan unsuru da sunmaktadır. Berrak sularının yanı sıra, güzel yeşillik ortamı ile sizlere doğayı dünyanızın içinde sunmayı başaran nadir yerlerden olarak her zaman dikkat çekmeyi başarmaktadır. İnciraltı sizelrin de kesinlikle tercih etmeniz gereken yerlerden olmaktadır. Bu yüzden de sizler de bu havayı istediğiniz gibi soluyabilir ve çok güzel bir şekilde yaşayabilirsiniz.

BUNA DA BAKIN...  İzmir Özdere'de Tatil Yapmak İsteyenler

 

Paylaş

Yorum yapın