Salı, Mayıs 7

Yeni Doğan Bebek Doğum Sigortasının Önemi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yeni doğan bebek doğum sigortası hem hamilelik sürecini hem de doğum sürecini kapsaması ve bunu bütçe dostu olarak yapmasıyla oldukça önemlidir. Anne – baba adayları bebekleri için en iyisi olmasını isterler. Gebelik sürecinde takibin iyi bir hastanede yapılmasının yanı sıra doğumun konforlu olması da oldukça önemlidir. Doğum sigortası, anne ve bebek sağlığının takibinin en iyi koşullarda yapılabilmesini sağlar.

Yeni doğan bebek doğum sigortasının içeriği; gebelik sürecinde annenin ayakta tedavi hizmetlerini, yatarak tedavi hizmetlerini ve doğum hizmetlerini kapsar. Gebelik sürecinde birçok tetkik yapılması gerekir ve sigorta tüm bu tetkikleri de kapsar. Böylece bu mucizevi süreçte anne adayları büyük masraflardan endişelenmeden konforlu sağlık hizmetlerine erişebilir.

Ek olarak sahip olunan sigorta kişiselleştirilebilir. Gebelik komplikasyonları, online doktor hizmeti, diyetisyen danışmanlık, psikolojik danışmanlık, diş tasarruf planı, göz paketi gibi ek teminatlarla yeni doğan bebek sigorta kapsamı genişletilebilir.

Yeni Doğan Bebek İhtiyaç Listesi

Doğuma hazırlık sürecinde anneler yeni doğan ihtiyaçlarını merak ederler. Anne adayları bu süreçte bebeği için en iyisini ister ve araştırmaya girer. Biz de sizin için yeni doğan ihtiyaç listesinde bulunması gereken her şeyi belirttik. Bunlar;

  • Doğum sonrası için bebek takımı
  • Eve dönüş için bebek takımı
  • Zıbın
  • Tulum
  • Pamuklu yelek
  • Penye şapka

olarak sıralanabilir.

Yalnızca bebek için gerekli temel eşyalar aşağı yukarı bu şekildedir. Kapsamlı bir doğum çantası hazırlamak hem bebeğin ilk ihtiyaçları için hem de annenin bu heyecan verici süreci daha keyifli geçirmesi için oldukça önemlidir.

Doğum Sigortası Fiyatları

Doğum sigortası fiyatları bulunulan bölgeye göre değişiklikler göstermektedir. Bölgeden bölgeye doğum sigortası fiyatlarının değişikliğe uğramasının temel nedeni özel hastane fiyatlarının değişkenliğidir. Doğum sigortası fiyatları ancak çok geniş bir fiyat aralığında örneklendirilebilir. 2022 yılını baz alırsak ortalama 1.500 TL ile 20.000 TL arasında fiyat listesi oluşmaktadır. Ücretlendirmeler anlaşmalı hastanelerin kalitesiyle de doğrudan bağlantılı olduğu için titiz bir araştırma doğru olacaktır.

BUNA DA BAKIN...  Türkiye, Kelebekler Vadisi'nde Buluşuyor...

Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları

Hamileyken doğum sigortası yaptırmak mümkündür. Öyle ki 9. aya kadar doğum sigortası yapılabilmektedir. Hamileyken yaptırılacak doğum sigortası fiyatları ortalama 4.000 TL ile 16.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ancak söz ettiğimiz üzere anlaşmalı hastaneler fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir, dolayısıyla sigorta vereninizle bu konu hakkında görüşmeniz oldukça önemlidir.

Doğum Sigortası

Doğum sigortası, SGK anlaşmalı özel hastanelerden sigorta kapsamında alacağınız hizmetlerde fark ödemenizi engeller. Sigorta yaptırmak içinse Demir acentesini tercih edebilirsiniz. Demir Sağlık, anne bebek sağlığına verdiği önemle sizlerin yanında olarak, gebelik ve doğum sürecini en az maliyetli ve en keyifli haliyle geçirmenizi sağlar.

 

Paylaş

Yorum yapın