Salı, Mayıs 7

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Son dönemlerde Yerli ve yabancı turistlerin en çok rağbet ettiği yerlerin başında gelen Eskişehir, İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu şehirlerimizden biridir. Doğal güzellikleri kadar mistik tarihiyle de bilinmektedir.  Eskişehir; kültürel ve eğlence sektörü gibi alanlarda sağladığı gelişmelerle nedeniyle son yılların en çok turist çeken şehirlerinden biri haline gelmiştir.

eskisehir-resimler

Anadolu’nun en güzel kentlerinden biri olan Eskişehir de gezilecek yerlerin başında Adalar bölgesi, bulunmaktadır. Ayrıca Odunpazarı semtinde , bulunan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ Eskişehir’e gidildiğinde mutlaka gezilmelidir.  Porsuk Çayı üzerindeki gondollar olması nedeniyle ”Türkiye’nin Venedik’i olarak anılmaktadır.

Yine Sazova Park,  Kent Park, Şelale Park, Büyük Park,  Kurşunlu  Camii, Devrim otomobili  Tülomsaş Müzesi,Eskişehir’de  gezilecek başlıca yerlerin başında  gelmektedir. Ayrıca,  Yunus Emre, Nasreddin Hoca, Şucaeddin Veli ve  Seyyid Battal Gazi şehirle bütünleşen önemli kültürel özelliklerindendir. Şifa arayanlar için Aşağı ve Yukarı Ilıcaları, Kızılinler Kaplıcası, Sakarı Ilıcaları, da şehrin diğer önemli termal merkezleri arasında yer almaktadır.

 

BUNA DA BAKIN...  Kamil Sandalcılar, Sinop Gezisini Yazdı...
Paylaş

Yorum yapın