Cumartesi, Mayıs 4

İzmir Gümüldür Nasıl Bir Yer?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gümüldür İzmir’e 75 kilometre uzaklıkta Menderese bağlı bu turistlik beldesidir. Yemyeşil mandalina bahçeleri, masmavi bir deniz manzarası ile ilk görüşte cennete geldim diye düşündürecektir.

Yeşilin ve mavinin en güzelinin kucaklaştığı dünyanın en lezzetli mandalinalarının yetiştiği bu güzel ve sakin belde kafa dinlemek için uygun. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkartırken  sahil şeridi boyunca sıralanmış restoranlarında aynı zamanda Ege mutfağının lezzetlerini de tadabilirsiniz.

gumuldur-otelleri

Gümüldür Turistleri

Konaklama seçenekleri arasında sakin, siteler irili ufaklı birçok otel pansiyon ve apart otellerin ağırlıkta. Yerli turistler kadar Yunan ve Fransız turistlerin de akın ettiği Gümüldür gündüz bayıltmayan havası, yüzerken balıkları bile görebileceğiniz kadar temiz, denizi aile boyu yürüyüşler yapacağınız sahili ile tam bir sayfiye yeri.

gumuldure-nasil-gidilir-resimler

Gümüldür’e  nasıl gidilir:
İzmir merkezine 75 km, Adnan menderes Havaalanı’na 35 km. uzaklıktaki bu şirin beldeye özel aracınız ile menderes üzerinden gidebilirsiniz.  Çeşme yolunu tercih edecekseniz, Seferihisar ve ürkmez istikameti üzerinden Gümüldür’e kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İzmir garaj’ından  ise; yaz mevsiminde her 15 dakikada bir gümüldür için çift taraflı minibüsler de çalışmaktadır.

 

BUNA DA BAKIN...  Mostar Yemekleri... Mostar'da Ne Yenir?
Paylaş

Yorum yapın