Salı, Mayıs 7

Antalya İli Manavgat İlçesinde Bulunan Side Antik Kenti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Antalya İli Manavgat İlçesinde Bulunan Side Antik Kenti

Antalya tarihi bakımından oldukça tarihi bir şehir olarak bilinmektedir. Antalya’ya gelen turistler hem Antalya’nın denizine giriyor hem de, buranın tarihini araştırıyor. Antalya bütün tatilcilerin en çok tercih ettiği yerdir. Antalya genel anlamıyla, bütün zevklerin buluştuğu yer olarak bilinmektedir. İster eğlenceli tatilleri, ister tarihi eser meraklıları için, isterse de, diğer aktiviteleri sevenler için ayrılmış olan ortamlar, turistleri Antalya’ya çeken en büyük özelliktir.
Tarihi eser meraklılarının vazgeçilmez yeri olan Side Antik Kenti, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer almaktadır. Tarihi Hititlere kadar dayanmakta olan Side Antik Kenti, Antalya’da en çok ziyaret edilen tarihi yerlerden biridir.
Birçok kişi buranın fotoğraflarını internet aracılığıyla görerek meraklanmaktadır. Sosyal Medya hesapların üzerinden birçok turistin fotoğraf çekerek paylaşmış olduğu Side Antik Kenti genel olarak herkes tarafından merak edilmektedir. Buranın tarihinin oldukça geçmişe dayanması sayesinde oldukça fazla kişi, buraya gelerek, fotoğraf çektirmektedir.

 

KENTİN TARİHÇESİ

Side Antik Kent, genel olarak M.Ö 7. Yüzyılda kurulduğu belirtilmektedir. Tam olarak kesin tarih halen bilinmese de, yapıtın oldukça eskiye dayandığı bellidir. Yapıların incelenmesi neticesinde milyonlarca yıl önce büyük medeniyetlerin burada yaşadığı anlaşılabilmektedir.
Side Antik Kenti ziyaret eden kişiler Manavgat veya Antalya Merkezde ikamet edebilirler. Buralarda bulunan oteller ve pansiyonlarda konaklayabilir, tatiliniz boyunca güzel vakit geçirebilirsiniz. Özellikle Antalya Merkezde bulunan lüks otellerde gecelik fiyat yüksek olsa bile, tatilinizi en iyi şekilde geçirebilirsiniz.
Side Antik Kenti’ne, Antalya Merkez’den 1,5-2 saatlik yol sonunda varılabilmekte. Eğer tatilinizin genel amacı tarihi yerleri gezmekse seçiminiz günlük olarak kalmaktan yana olmalıdır. Kaldığınız her yerden ayrıldıktan sonra yeni gideceğiniz tarihi eser mekanında otel bularak burada da, günlük olarak ikamet edebilirsiniz. Ama tatilinizi denizde geçirmek istiyorsanız, kesinlikle seçiminiz Konyaaltı’ndan yana olmalıdır.

BUNA DA BAKIN...  Konyaaltı Caddesi Üzerinde Yer Alan Tarihi Antalya Müzesi

side

Denize oldukça yakın olabileceğiniz ve istediğiniz her an denize girebileceğiniz yer olan Konyaaltı kişilere oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Genellikle Antalya’ya gelen turistlerin birçoğu burada kalarak, tatillerini en iyi bir şekilde geçirmektedir. Siz de güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız tercihiniz bu alandan yana olmalıdır.

Paylaş

Yorum yapın