Cumartesi, Mayıs 4

Antalya İline bağlı Adrasan Köyünün Gezilecek Yerleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

ADRASAN KÖYÜ GEZİ REHBERİ

Antalya’dan 75km uzaklıkta olan Adrasan köyü, turistlerin en çok uğramış olduğu yerlerden biridir. Uzun yıllardan beridir tabiatıyla dünyaya nam salmış olan Adrasan köyü, doğaüstü güzelliklere sahiptir. Adrasan köyünün en çok beğenilen yönü masmavi denizi ve kumsala kadar uzanan çam ağaçlarıdır. Görsellik yönünden oldukça muhteşem bir güzelliğe sahip olan Adrasan köyü, görenleri kendine aşık ediyor. Eskiden sadece Alman, İngiliz ve İtalyanlar tarafından kapatılmakta olan köy, son yıllarda bütün milletlerin uğrak yeri haline gelmiştir. Özellikle sakin bir tatil isteyen ve bütün streslerden uzaklaşmak isteyen kişiler için birebir olan bu tatil merkezi, sizi doğayla baş başa bırakmaktadır. Türkiye’nin güney noktasında bulunan Adrasan köyü, Türkiye’nin güney cepheden sonu olarak bilinmekte. Bu noktadan sonra gidilecek herhangi bir yer yoktur.
Burada yapabileceğiniz şeyler denize girmek ve çam ağaçlarının arasında gezmektir. Eşsiz bir hava yapısına sahip olan Adrasan köyü, Çavuşköyü olarak da adlandırılmaktadır.

 

 

ADRASAN KÖYÜNE NASIL VE NEREDEN GİDİLİR

Yemek yemek isterseniz burada bulunan restoranlar size muhteşem leziz yemekler size sunacaktır.
Antalya merkez- kaş anayolunun üzerinde bulunan bu cennet köyüne, Antalya ilçe otobüsleriyle gidebilirsiniz. Üstünde Adrasan yazılı olan tabelayı takip ederek Adrasan merkeze ulaşabilirsiniz. Adrasan merkezde bulunan seralar sizi şaşırtmasın. Buranın bitki örtüsünün elverişli olması nedeniyle oldukça fazla seralar mevcut. Merkeze geldikten sonra kolay bir şekilde sahile gidebilirsiniz. Eğer kendi arabanızla gidiyorsanız hızınızı düşük tutmalısınız. Burada bulunan virajların sayısı oldukça fazla.

 

 

ADRASAN KÖYÜNDE NEREDE KALINIR ?

Adrasana geldiğinizde burada büyük 5 yıldızlı otelleri bulmayı umut etmeyin. Genel olarak Adrasan’da yapılaşma yasak olduğu için burada bulunan tesislerde kalabilirsiniz. Tesisler her biri havuzlara sahiptir. Özellikle doğayı seven insanlar Adrasan’da tatil yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmayacaktır.  Eğer otellerde kalmak isterseniz burada kumsala yakın bir alanda Adrasan oteli vardır. Hilton ve diğer dünyaca ünlü oteller kadar lüks olmasa bile, oldukça güzel oteller Adrasan’da mevcuttur. Dilerseniz burada Adrasan Motel de, bulunmaktadır. Belediye başkanının olan bu otel 20 yıldır kendisi ve ailesi tarafından işletilmektedir.

BUNA DA BAKIN...  Alanya'da Gezilecek Yerler , Damlataş Mağarası , Alanya Kalesi
Paylaş

Yorum yapın