Salı, Mayıs 7

Antalya Konyaaltı İlçesi Tatil Merkezi , Gezilecek Yerleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Antalya Konyaaltı

Türkiye’nin en gözde tatil merkezlerinden biri olan Antalya her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle düzenli bir şekilde buraya turistik geziler yapan kişiler, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde ikamet etmektedir. Antalya’nın ve bütün Türkiye’nin en gözde ilçesi olan Konyaaltı, turistler tarafından oldukça fazla beğenilmektedir. Türkiye genelinin en ünlü plajına sahip, Antalya Konyaaltı İlçesi, Antalya şehrinin batı tarafında yer almaktadır. Plaj genel olarak sunmuş olduğu büyük olanaklar ve hizmetleriyle beraber ilçenin falezlerinden başlayarak Antalya’nın limanına kadar uzanmakta olan bir çizelgeye sahiptir. Genel olarak eğlence mekanlarının yeri ile beraber 24 saat boyunca vakit geçirilebileceğiniz ilçenin turizm konusunda en çok etki altında kalan ve en büyük ilçe olmak özelliğiyle herkes tarafından tanınmaktadır. Konyaaltı ilçesinin adı ise, Konya şehrinin hemen Konyaaltı’nın alt kısımda olduğuyla alakalı olduğu sanılmaktadır. Genel olarak ilçenin falezleri genel olarak büyük koydan itibaren Koyun altı olarak değerlendirilmekte olup, daha sonra ise, Konyaaltı olarak değiştirildiği rivayetler arasında bulunmaktadır.

 

KONYAALTI İLÇESİNE NASIL GİDİLİR, NELER YAPILIR

Konyaaltı ilçesi genel olarak 77 oteli ile tüm turistik gezi yapanlara özel olarak hizmet göstermektedir. Plaj bölümlerine yakın olan yerlerde hizmet göstermekte olan büyük ve küçük oldukça fazla pansiyon da turistlere hizmet göstermektedir. Ulaşımı her zaman özel araçlara açık olan kara yollarından ya da, toplu taşıma araçları vasıtasıyla sağlayabilirsiniz. Özel gezinti alanları olarak ün salmış olan Feslikan yaylası ve Saklıkent Kayak merkezi, Konyaaltı ilçesinin sınırları dahilinde yer almaktadır. Özellikle kış aylarında oldukça çok sayıda ziyaretçi sayısına sahip Saklıkent Kayak Merkezi en çok Mart ve Ocak aylarında gezilmesi ve gelinmesi gereken yerlerdir. Gece hayatının son derece hızlı olduğu ilçe dahilinde büyük eğlence mekanlarının hizmetleri sabahın ilk ışıklarına kadar ara vermeden devam etmektedir. Merkezinde bulunan tarihi yerlerin düzenlenmesi ve koruması ise, belirli aralıklar vasıtasıyla Turizm Kültür Bakanlığının denetimi altında yapılmaktadır. Ziyaretler nedeniyle bazı günlerde açılan bu mekanların ziyaretlerini de ihmal etmeniz önerilmemektedir.  Konyaaltı herşeyiyle gezip görülmesi gereken tatil beldelerimizden bir tanesidir.

BUNA DA BAKIN...  Düden Şelalesi | Düden Waterfalls Antalya

Paylaş

1 Yorum

  1. şule atasoy on

    Antalyaya gidince gitmeye çalıştığım ilçelerden biri de konyaaltı ilçesi, hem çok güzel bir tatil merkezi hemde gezmek için çok güzel yerlere sahip.

Yorum yapın