Cumartesi, Mayıs 4

İzmir Alsancak Sevgi Yolu Gezi Rehberi ve Tarihi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Alsancak Sevgi Yolu hem İzmirlilerin hem de İzmir’e ziyarete gelenlerin mutlaka uğradıkları bir yer. Her yaştan insanın ilgi gösterdiği bu yolda, vakit geçirilecek farklı alternatifler mevcut…

Alsancak Sevgi Yolu‘nun Tarihi

İzmir’de bulunan Alsancak Sevgi Yolu tarihi olarak aslında çok eski bir geçmişe sahip değil. 20 yıllık bir geçmişi bulunmasına rağmen, çok kısa zamanda şöhreti yakalamış olan ve İzmir’lilerin de İzmir’e gelenlerin de uğrak yerlerinden olan Sevgi Yolu’nda çeşitli zaman geçirme fırsatlarınız bulunmaktadır. Çok güzel bir kitapçıya girerek kitapların kokusunu koklayarak, enfes palmiyelerin altında, çay ve simit yiyebilirsiniz. İstanbul’dan İzmir’e gelenler burayı İstiklal Caddesi’ne benzetebilir.

2011 yılında Konak Belediyesi tarafından da tekrar restore edilen bölgede Hollywood yolundan esinlenerek, yapılmış olan Sevgi Yolu’nun en büyük özelliklerinden biri de çeşitli ünlülerin isimlerinin yazılı olduğu yıldızlı bir yol olarak biliniyor olması. Bu arada burada bir çok kişiyle ve bir çok ünlüyle karşılaşabilirsiniz.

Alsancak Sevgi Yolu’ndan İzmir Manzarası

Alsancak Sevgi Yolu aslında sizlere kendisi manzara sunan ve sizlere İzmir’in silüeti hakkında bilgi veren bir yer olarak bilinmektedir. Harika düşünülmüş ve döşenmiş olan yollarında yürürken, gökyüzüne doğru uzanan palmiyelerin arasından geçebiliyorsunuz. Bunun haricinde, her tarafınızda çok güzel dükkanlar var ve bu dükkanlardan istediğiniz gibi her konuda alışveriş yapabiliyorsunuz. Yaz kış tercih edilebilecek bir yer olarak bilinen Alsancak Sevgi Yolu tamamen Hollywood etkisiyle yapılmış olsa da, sadece yerdeki sistematiği gözden çıkardıktan sonra gerisi çok daha güzel ve çok daha özel şekilde şekillenilmiş olmaktadır.

İzmir’i ziyaret edecekseniz Alsancak Sevgi Yolu’nu da listenize almalısınız. Her konuda çok güzel seçenekler sunan Alsancak Sevgi Yolu’nda zaman geçirmekten zevk alacağınızı düşünüyoruz.

BUNA DA BAKIN...  İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir Hayvanat Bahçesi

Alsancak Sevgi Yolu’na Nasıl Gidilir?

İZBAN Alsancak durağında inip biraz yürüyerek Sevgi Yolu’na ulaşabilirsiniz. Metroyla gelecekseniz Çankaya durağında inerek, Hilton Otel’e doğru kısa bir yürüyüşten sonra Sevgi Yolu’na varmış olacaksınız. Ayrıca çocuk hastanesinden geçen otobüsler de Sevgi Yolu’ndan geçer.

Paylaş

Yorum yapın