Salı, Mayıs 7

Antalya Manavgat İlçesi Oymapınar Gölü Gezi Rehberi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Antalya Oymapınar Gölü Gezi Rehberi

Dünyanın turizm merkezlerinden biri olan Antalya oldukça fazla gezilecek ve görülecek yerlere sahiptir. Bu gezilecek görülecek yerlerden biri olan Oymapınar Gölü, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer almaktadır. Yılın istenilen mevsiminde buraya gelebilir, tatil yapabilirsiniz. Diğer il ve ilçelerin aksine Antalya’nın Manavgat ilçesinde pek kar yağışı görülmemektedir.

Oymapınar Gölü, Türkiye’nin en güzel ve en çok turistin ziyaret etmiş olduğu göllerden biridir. Oymapınar gölünde insanların rahat bir şekilde dinlenmeleri ve tatil yapmaları için her türlü ortamlar hazırlanmıştır. Dilerseniz göl etrafında piknik yapabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınız ve ailenizle göl çevresinde piknik yapabilir en güzel bir şekilde tatil yapabilirsiniz.

Oymapınar Gölü, tekne turları yapmak için de, elverişlidir. Burada düzenlenen tekne turlarına katılabilir, gölü daha yakından seyredebilirsiniz. Tekne kiralama işlemleri burada bulunan görevliler tarafından yapılmaktadır.
Ormanda gezmeyi ve doğayla bir bütün haline gelmeyi sevenler, Oymapınar etrafında bulunan ormanda orman turu yapabilir, doğanın güzelliklerini yakınlarıyla beraber keşfedebilir. Diğer bir taraftan Oymapınar Gölünde dağ turları da yapılmaktadır. Dağ turu seven kişiler profesyonel kişiler eşliğinde dağ turları yapabilir, dağa çıkarken keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antalya Oymapınar Gölüne Nereden ve Nasıl Gidilir ?

Oymapınar Gölüne ulaşım Antalya üzerinden sağlanmaktadır. Birçok hava yolu şirketlerinin sağlamış oldukları uçuşlar vasıtasıyla Antalya2ya gelebilir, buradaki otobüsler sayesinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde geçebilirsiniz. Şehir merkezine fazla uzak olmayan Oymapınar Gölü kolay bir şekilde gidilebilecek yerdir. Antalya merkezden yaklaşık olarak 3 saatlik yolculuk sonucunda Oymapınar Gölüne gelebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oymapınar Gölü, Antalya’nın en çok turist ağırlayan, turistik yerlerinden sadece bir tanesidir.  Dilerseniz Manavgat ilçesinde bulunan pansiyon ve otellerde konaklayabilirsiniz. Oldukça fazla turisti karşılamakta olan Manavgat ilçesi, her yıl doğal güzellikleri sayesinde binlerce turisti konuk etmektedir. Burada bulunan meşhur restoranlarda yemekler yiyebilir, dilerseniz, kafelerde oturup içkiler içebilirsiniz. Antalya’nın turizm yönünden en çok turist kabul eden ilçelerinden biri olan Manavgat, güzel tabiatı sayesinde herkesin dikkatini çekmektedir.  Antalya’nın bitmek bilmeyen güzellikleri sizleri büyüleyecektir. Antalya’da daha çok gezmek istiyorsanız Antalya ile ilgili olarak diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

BUNA DA BAKIN...  Antalya'nın Olmazsa Olmazlarından biri Düden Şelalesi
Paylaş

Yorum yapın