Perşembe, Mart 28

Antalya’nın En Gözde Tarihi Yerlerinden Biri Kaleiçi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kaleiçi Gezi Rehberi

Kaleiçi, Antalya’nın en çok tanınana ve en gözde tarihi yerlerinden biridir. Şehrin merkez sokaklarında bulunan bu kale, gece gündüz insanlarla dolu olmaktadır. Kaleiçi’nde uzun saatler boyunca gezebilir, yakınlarınıza hediyeler alabilirsiniz. Burada bulunan restoranlar son derece lüks ve bazıları Türk yöresel yemeklerini müşterilerine sunmaktadır. Kaleiçi genel olarak birden fazla kapıya sahiptir. Burada gezdiğiniz zaman kalenin eski yapıtlarını ve buranın ne kadar eski olduğunu görebilirsiniz.

 

KALEİÇİ GEZİLECEK VE GÖRÜLECEK YERLERİ

Kaleiçi, tarihin ağırlığını taşıyan ve restorasyonla beraber, turistlerin en çok merak göstermiş olduğu tarihi kalelerden biridir. Kale denize karşın seyir halindedir. Dilerseniz burada denize girebilir, lüks kafelerde soğuk içkiler içebilirsiniz. Buranın sahilinde bulunan gemiler sizi Akdeniz turuna çıkarmaktadır. Genellikle gece kulübü tarzı yapılan gemiler denizin ortasında durarak party havasına bürünmektedir. Birçok kişi bu gemilerde oldukça eğlenceli vakit geçirmektedir.
Diğer bir taraftan Kaleiçi de satılmakta olan eski Osmanlı ürünleri ve çayları birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Osmanlı döneminde ilaç olarak kullanılmakta olan çaylar kişilere denettirilerek insanların meraklarına neden olmaktadır. Osmanlı kıyafetlerini de bulabileceğiniz bu yerde, dilediğiniz tür eski hediyelik eşyaları bulabilirsiniz. Nargile ve pipo tarzı tütün ürünlerinin de satılmakta olduğu Kaleiçi ister turistlerin isterse de yerli ahalinin en çok değer verip koruduğu tarihi yapılardan biridir.
Özellikle akşam saatlerinde buraya gelirseniz, buradaki gençlerin canlı müzik ve dans tarzı eğlenceli aktivitelerde bulunduğunu görebilirsiniz. Onlarla beraber şarkı söyleyebilir, dans edebilirsiniz.
Kaleiçinde bulunan binalar genellikle eski yapım teknikleriyle yapılmıştır. Kaleye oldukça hoş bir hava katmakta olan bu binalar, şehrin en gözde ve pahalı binalarıdır.

 

ANTALYA KALEİÇİNDE NEREDE KALINIR

Kaleiçinde bulunan oteller de vardır. Burayı beğenmeniz taktirde eski tarzında yapılmış olan otellerde kalabilir, bu restorasyona uygunlaşabilirsiniz.
Kaleiçi, Antalya’nın en büyük Avm’sinin yakınında yer almaktadır. Buraya genel olarak Antalya’nın her yerinden otobüslerle ulaşım sağlanabilir. Tabelasında Kaleiçi yazılan bütün otobüslere binerek buraya ulaşabilirsiniz. Tarihi yapıt, görselliğiyle hem yerli hem de, yabancı turistlerin oldukça fazla dikkatini çekmektedir.  Kaleiçi’nin eşsiz güzelliklerini mutlaka görmelisiniz.

BUNA DA BAKIN...  Antalya İli Fenike İlçesi Arif Köyünde Bulunan Arykanda Ören Yeri

Paylaş

Yorum yapın