Salı, Mayıs 7

İstanbul İlindeki Darıca Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
DARICA HAYVANAT BAHÇESİ (FARUK YALÇIN HAYVANAT BAHÇESİ VE BOTANİK PARKI

Darıca Hayvanat bahçesi olmasının dışında kuş cenneti ve botanik park da olarak da bilinmektedir. Hayvanat bahçesinin  tarihi çok eskiye dayanmamakla birlikte 1993’ten beri açıktır. Hayvanat bahçesi içerisinde ortalama 350 çeşit kuş türü, 500  çeşit bitkisel tür, içlerinde sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da yer aldığı yüzden fazla diğer hayvan türüne rastlayabiliriz.

HAYVANAT BAHÇESİNİ TANIYALIM

 

Ülkemizde yer alan diğer hayvanat bahçeleri kadar  güzel bir hayvanat bahçesi. Hayvan çeşitliliği de diğerlerine oranlar onlardan aşağı kalır tarafı yoktur. Çocuklar için en çok ilgi çeken yerlerden bir tanesi de şüphesiz hayvanat bahçeleridir. Çocukların çizgi filmlerde gördüğü kahramanları gerçek hayatta da görmeleri onları daha çok mutlu edecektir. Eğer çocuğunuz, yakınınız ya da öğrenci gurubunuz varsa mutlaka bir gününüzü ayırmalısınız. Hayvanat bahçesi içerisinde ufak çaplı çocuk eğlence parkı bulunmaktadır. Dilerseniz Hayvanat Bahçesinde gezdikten sonra dinlenmek için oturabilir. Çocuklarınızın bu parkta mola kısalığında vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Tüm gününüzü ayıracak şekilde plan yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun için bir gün öncesinden gidip gitmeyeceğinizi kararlaştırmalısınız.  Eğer gitmeye karar verdiyseniz zamanlıca gitmeniz de sizin için iyi olacaktır.

 

 

 

 

 

Hayvanat bahçesi içerisinde yer alan yiyecek ve içeceklerin fiyatları pahalı değildir. Neredeyse dışarıyla aynı fiyatlara sahip olan ürünleri yerken belki de dezavantajınız hayvan gübrelerinin kokularıdır. Haliyle hayvanat bahçesinde olmanın bazı durumları vardır. Oradaki hayvanların gübreleri ve sıcak havanın etkisi ortamda kötü kokular yayabilir. Bunun da bilincinde olmanızı isteriz.  Doğal ortamlara benzetilmeye çalışılmış ise de her hayvanat bahçesinde olduğu gibi istediğimiz doğallığa erişmemiş olabilir. Ancak Hayvan kafesleri ve çevre daha çok temizlenmeli. Bu söylediklerimiz haricinde hoşça vakit geçirebileceğiniz hayvanlar alemini daha çok yakından tanıyabileceğiniz bir mekan. İstanbul İli yada çevre illerde yaşıyorsanız ve değişiklik arıyorsanız mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz. Giriş ücretlerinden bahsedecek olursak en son öğrenilen fiyat için giriş ücreti tam 32 TL, öğrenciler için ise 25 TL olarak düşünülmüş. Evet fiyatlar çok yüksekmiş dediğinizi duyar gibiyiz ancak bu konuda herhangi bir yorum yapamıyoruz.

BUNA DA BAKIN...  Bursa Soğanlı Hayvanat Bahçesi Gezi Rehberi

 

 

Paylaş

Yorum yapın