Cumartesi, Mart 30

Bursa Teleferik Uludağ Kayak Merkezi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bursa şehrinde bulunan Uludağ, ülkemizin en önemli turistik yerlerinden biridir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Uludağ, özellikle kış turizmi konusunda çok beğenilen bir merkezdir.

Ziyaretçilere tatil için bulunmaz fırsatlar sunan bu şehir, kış tatilinin daha iyi bir şekilde geçirilmesi için kaçırılmaz bir yer olarak görülür. Ülkenin ilk teleferiği burada açılırken, bu teleferik 1963 yılından beri ziyaretçilere hizmet vermeye devam etmektedir. Bu teleferik oldukça gelişmiş özelliklerle donatılmış olan bir yapıya sahiptir. Bursa’nın en güzel yerlerinden biri olan Uludağ’ı baştan uca kapsayan bu teleferik, dünyanın en uzun sistemi haline gelmiştir. Burayı ziyaret eden kişilerin daha rahat bir şekilde sürüş keyfi yaşamasına neden olan sistemlerden biri durumundadır.

Ne Zaman Gidilir?

Kış ayları buranın en iyi zamanlarının görüldüğü dönemler arasındadır. Aralık ve Ocak aylarından itibaren yoğun sayıda ziyaretçiyi ağırlayan bu merkez, bu yoğunluğunu Mart ayına kadar sürdürür. Aynı zamanda kış sporlarına elverişli bir yapıya sahip olduğundan dolayı, yerli turist sayısında büyük bir artışın yaşanması söz konusudur. Kış aylarında her türlü spor burada rahat bir şekilde yapılırken, yaz aylarında da trekking ve kampçılık gibi spor türleri üzerinde durulabilir. Yine bu açıdan sporcular için vazgeçilmez bölgelerden biri haline gelmiştir.

Uludağ Kayak Merkezi

Ulaşım:

Bursa’ya uzaklığı 40 km kadardır. İstanbul’dan buraya gelecek olan kişilerin ise 240 km’lik bir yola  çıkacaklarını belirtmek gerekir. Ankara’dan kayak merkezine ulaşmak isteyen kişiler 380 km’lik bir yola çıkarken, İzmir’den hareket eden kişilerin 330 km gideceğini belirtmeliyiz.

Bursa Kent Meydanına ulaştığınız zaman buradan kalkacak olan otobüs veya taksilerle kayak merkezine ulaşmanız mümkün olur. Yoğun bir ulaşım sağlanan bölgeye, araç bulamama gibi bir durum olmayacaktır. Öte yandan teleferik üzerinden de uygun fiyatlar üzerinden buraya ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tabi kendi aracıyla buraya gitmek isteyenlerin sayısında da artış görülecektir. Bölge, çok yoğun bir kar aldığı için kendi aracınızla birlikte burada bulunmanız pek önerilmez. Her ne kadar usta bir şoför de olsanız, yol şartları istediğiniz yere ulaşmanız için elverişli olmayacaktır. Bu nedenle toplu ulaşımı kullanmanız daha iyi bir karardır.

BUNA DA BAKIN...  Ağrı'daki kartal yuvası; İshak Paşa Sarayı
Paylaş

Yorum yapın