Cumartesi, Mayıs 4

İzmir Kenti Kıbrıs Şehitleri Caddesi Gezi Rehberi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kıbrıs Şehitleri Caddesi Gezi Rehberi

İstanbul’un İstiklal Caddesi var ise, yaz kış yoğunluğu ve kalabalığıyla gerçekten de İstiklal Caddesi’ne karşı gelebilecek olan da İzmir’in Kıbrıs Şehitleri Caddesi vardır. Sizler de bu konuda her türlü bilgiye rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. İzmir’e gelenlerin kesinlikle uğraması gereken yerlerden olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi yazın sıcağında da kışın soğuğunda da her zaman yoğun olmayı başarıyor. Çok yoğun olmasının en büyük sebeplerinden biri de herşeye çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor olmanızdan kaynaklanıyor. Sizler de istediğiniz zaman gerek soluklanmak için gerekse, her türlü bilgiye ve işe ulaşabilmek için buraya gelebiliyorsunuz. Her türlü mekan var, bir kahve içip iş çıkışı soluklanmak isteyenler için yüzlerce mekan bulunurken, aynı şekilde sadece zaman öldürmek isteyenler için de bir çok mekan bulunuyor. Kısacası aradığınız her şeye çok kolay şekilde ulaşabileceğiniz bir yer olarak biliniyor.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi‘nin Tarihi

İzmir Alsancak’ta bulunan cadde İzmir’in varoluşundan beri olmasına rağmen, yaklaşık 20 yıl önce bu şekilde kullanılmaya başlanmış bulunmaktadır. İzmir’in önemli yerlerinden olan bir pastane ile başlar ve İzmir Limanı ile son bulmaktadır. Gündüzleri özellikle gençlerin ve öğrencilerin vazgeçmediği yerlerden olmayı başarmış bulunmaktadır.

 

 

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden İzmir Manzarası

Sizler de İzmir’e geldiyseniz ve rahat huzurlu bir ortamda zaman geçirmek istiyorsanız o zaman kesinlikle Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne uğramanız gerekmektedir. Yeşillikten hiç bir zaman vazgeçmemek için sizler de bu caddede ciddi bir zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunların yanı sıra, istediğiniz her düzene uygun olarak yerde kahve, çay içerek zaman geçirebileceğiniz gibi aynı zamanda da çok güzel bir şekilde istediğiniz düzene uygun olarak farklı zamanlar yaşayabilirsiniz. Sosyal olarak kendinizi farklı şekilde değerlendirmek istediğinizde de zaman geçirebileceksiniz.

BUNA DA BAKIN...  İzmir İlinde Bulunan Agora Ören Yeri Açık Hava Müzesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Herkesin çok fazla alternatif mekanla farklı şeyler bulabileceği bir mekan haline gelmiş olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi çok beğeniliyor ve istediğiniz her türde her seçenekte zaman geçirebileceğiniz yerleri bulabiliyorsunuz. Fast Food mekanlarında isterseniz arkadaşlarınızla zaman geçirebilirken, özel çiçekli bahçeleri olan çok güzel mekanlarda da zaman geçirebiliyorsunuz.

Paylaş

1 Yorum

  1. esra ergişi on

    Kıbrıs şehitleri caddesi her daim kalabalık sürekli turistleri çekiyor, hemde ticaret olarakta güzel bir nokta olduğu için aktif bir yer izmire gidilince görülmesi gereken bir yer.

Yorum yapın