Cuma, Mayıs 3

Konak Vapur İskelesinden İzmir Manzarası

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Konak Vapur İskelesi Gezi Rehberi

İzmir Konak’ta bulunan Konak Vapur İskelesi’nin en önemli yapılardan biri olmasının en büyük sebebi de, kesinlikle vapur iskelesinin çok güzel şekilde görünmesidir. Sizler de bir yandan saat kulesinin gölgesinde dururken, aynı zamanda çiğdem çitleyebilirsiniz. Ya da harika kokusuyla gevrek yerken bir yandan da masmavi denizi izleyebilirsiniz. Pasaport bölgesinden de, çok güzel huzurlu bir yürüyüş ile devam edebilir ve harika bir çay da içebilirsiniz.

 

Konak Vapur İskelesi’nin Tarihi

Hani derler ya anlatılmaz yaşanır olarak tanımlanan yerlerden biri olmasının yanı sıra, Pasaport bölgesinden çok güzel bir yürüyüş yaparak sizler de harika bir sisteme ulaşabilmektesiniz. Tarihten beri var olan vapur iskelesinin tarih ilerledikçe farklı şekilde yapıldığı söylenmektedir. Bu sayede sizler de farklı şekillerde çok özel yerlere ulaşabilmektesiniz.

 

 

 

Konak Vapur İskelesi’nden İzmir Manzarası

Saat kulesinin, pasaport bölgesinin bir çok cafeterya ve restaurantların bulunduğu, harika kokusuyla bir gevrek alıp zaman geçirebileceğiniz bir yer olarak gerçekten de çok güzel görünmektedir. Cemal Süreya ”İzmir’de hayat beklenmez, kovalanmaz da. O zaten her zaman sizinle beraberdir.” der. Sizler de zaman geçirmek istiyorsanız sizlere çok özel ve çok güzel hava sunmayı başaran bu bölgede sizler de zaman geçirmek isteyeceksiniz. Özel yapısıyla da dikkat çekmekte olan bölge, gerçek anlamda kenar bölgelerde bulunan doğasıyla, insanlarıyla, kalıp kafa dinlemek için harika bir huzur sunmaktadır.

 

 

 

 

Tamamen de İzmir ayaklarınızın altındadır. Hatta kimisine göre de İzmir’in en güzel bölgesidir. Bir tarafta yeşillik, bir tarafta tarih, bir tarafta mavi, bir tarafta günümüz. Gerçek anlamda gidildiğinde görülmesi gereken yerlerin başında da Konak Vapur İskelesi gelmektedir. Şu anda da bir çok kişi gün içerisinde de turları kullanarak bu ayrıcalıktan faydalanmaya gayret göstermektedir. Sizler de İzmir’e gittiğinizde özellikle de buraya giderseniz kesinlikle burayı görmeniz gerekmektedir. Tarihi asansör, Kemeraltı Çarşısı, saat kulesi, Agora, Kordon, Basmane Tren Garları ile birlikte, kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Sizler de bir kez yolunuz İzmir’e düştüğünde bir taze gevrek bir de taze çay ile hayatı burada durdurabilirsiniz.

BUNA DA BAKIN...  İzmir İli Tarihi Kemeraltı Çarşısı Tarihi ve Manzarası
Paylaş

Yorum yapın