Salı, Mayıs 7

Mardin’de İnanç Turizmi Rotaları İçin İşbirliği İmzası…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dicle Kalkınma Ajansının (DİKA) 2020 Yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında, “TRC3 Bölgesi İnanç ve Kültür Turizmi Rotası ve Markalaşması Fizibilitesi” projesinin protokolü imzalandı.

Dicle Kalkınma Ajansının (DİKA) 2020 Yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında, Mardin Artuklu Üniversitesinin başvuru sahibi olduğu, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası ve Mardin İl Kültür Turizm Müdürlüğünün iştirakçisi oldukları, “TRC3 Bölgesi İnanç ve Kültür Turizmi Rotası ve Markalaşması Fizibilitesi” projesinin protokolü Dicle Kalkınma Ajansı ile imzalandı.

“TRC3 Bölgesi İnanç Ve Kültür Turizmi Rotası Ve Markalaşması Fizibilitesi” Protokolü, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar İle DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı Tarafından İmzalandı. Bu protokolde Mardin Artuklu Üniversitesi ve Turizm Fakültesi’nin TRC3 bölgesinde turizm alanında liderlik rolünü üstlenerek bölge turizmine profesyonel bir yön verecek olan yeni inanç ve kültür turizmi rotalarının çizilmesi hedefleniyor.

BÖLGE VE ÜLKE TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK

Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,  TRC3 Bölgesinde Sürdürülebilir Bir İnanç Ve Kültür Turizmi Gelişimi İçin MAÜ olarak akademik birikim ve tecrübelerini ortaya koyacaklarını belirterek ekledi: “Üniversite olarak, 5 kasım 2020 tarihinde yaptığımız senato toplantısında kurulmasına karar vererek YÖK’e sunduğumuz ‘Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm eğitim uygulama ve araştırma merkezinin’, üniversitemizin kültür ve inanç turizmi ihtisas üniversitesi olmasına büyük katkı sağlamasının yanında bölge ve ülke turizmine de önemli katkı sağlayacağına inanıyorum.”

PAYDAŞLARLA ÇALIŞMALARA BAŞLANACAK

Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Serhat Harman ise TRC3 Bölgesi İnanç Ve Kültür Turizmi Rotası Ve Markalaşması Fizibilite Projesi İle TRC3 Bölgesinde olan Mardin, Şırnak, Siirt Ve Batman illerinin, İnanç Ve Kültür Turizmi Rotaları İle Adından Söz Ettireceğini vurguladı. Harman, “2020 Kasım Ayı İçinde TRC3 Bölgesi Turizm Paydaşları, Mülki İdari Amirleri Ve Turizm Profesyonelleri Ve Turist Rehberleri Odasının Katılımı İle Düzenlenecek Olan ‘Açılış Toplantısı’ ve ‘ Turizm Çalıştay’ı İle Rota Çalışmalarına Başlayacağız” diye konuştu.

BUNA DA BAKIN...  Didim’de Gezilecek Yerler (Merkez)

Harman, Fizibilite Kapsamında Turist Rehberlerinin ve tur operatörlerinin katılacağı bir teknik gezinin de yapılacağını ve proje sonunda internet sayfasından TRC3 İnanç Ve Kültür Rotalarının tüm Türkiye  ve dünya İle paylaşılacağının da müjdesini verdi.

Kaynak: turizmsayfasi.com 

Paylaş

Yorum yapın