Çarşamba, Nisan 3

Royal Chundu Nerede, Nasıl Bir Yer?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Egzotik manzarası, muhteşem nehir görüntüsü ve ilgi çekici dekorasyonuyla Royal Chundu bir otelden çok görülmesi gereken bir yer gibi… O taraflara yolunuz düşerse bu oteli görmenizi tavsiye ediyoruz…

 

Zambiya’nın dünyaca ünlü olan Victoria Şelalesi’ne ev sahipliği yapan Livingstone şehrine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Royal Chundu, Zambiya’nın ünlü nehri Zambezi kenarında el değmemiş bir doğa üzerine kurulmuş bir oteldir. 14 adet ahşap villadan oluşan bu otelin her villasının pencereleri nehrin muhteşem manzarasına bakıyor.

Afrika’nın çekici tarafını kendinde barındıran bu 14 tane villanın 10 tanesi Zambezi Nehri’nin kenarına kurulmuştur. Diğer 4 tane villa ise muhteşem bir atmosfere sahip mimarileriyle Katomboro Adası üzerine kurulmuştur. Kendilerine ait restooran, lounge ve havuzunu barındıran bu villalar ana otelden 4 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu villar bir burun Zambezi Nehri’ne uzaya kara üzerine art arda bir sıra halinde kurulmuştur.

Royal Chundu’da Süitler

Rodezya tik ağacından yapılmış olan süitler, nehre doğru uzayan kocaman kazıklar üzerinde kurulmuştur. Tamamı ahşap olup çok yüksek tavanlı olan süitler, doğayla oldukça uyumlu bir görüntü sergiliyor. Ana mekandan her bir süite olan ulaşım ise yine kazıklar üzerinde gidilerek yapılıyor.

Villalar, dev ağaçlar ve sazlıkların arasında neredeyse görünmüyor. Sunduğu lükse rağmen aynı zamanda dingin bir sadeliğe sahip olan bu villalar, doğanın ortasında bulunmasından dolayı dışarıdan gelebilecek olası tehlikelere karşı cibinlikle çevrilmiş. Ormanın ortasında bulunmasına rağmen süitlerde pek fazla böceğe rastlanmıyor. Bunun sebebi de süitlerin düzenli olarak ilaçlanması. Bunun dışında her süitte sinek korucu losyon, oda spreyi ve böceksavar ilacı bulunuyor.

Villanın teraslarının önünde bulunan dev sazlıklardan sürekli olarak kurbağa ve cırcır sesleri duyulurken, gün battıktan sonra teras uçan kanatlılar ve sivrisineklerle kaplanıyor. Bundan dolayı teraslar gündüz vakti geceye göre daha rahat bir ortam sunuyor. Yatakların hemen karşısında ise tamamen açılabilen katlanır şekilde olan bir pencere sistemi bulunuyor. Odalara belirli aralıklarla çay ve kahve servisinin yapılmasının dışında her odada çay ve kahve yapmanıza yarayacak malzemeler bulunuyor. Süitlerin hepsinin aynı mimarı ve dekorasyona sahip olması ise Royal Chundu’nun bir başka özelliğidir.

BUNA DA BAKIN...  Kazdağları: Türkiye'nin en fazla oksijeni burada
Paylaş

2 yorum

  1. Doğa ile iç içe olması benim hoşuma gidiyor, otellerinden çıktıktan sonra hemen doğa ile iç içeyiz buda biraz da olsa kafanızı dinlemenizi sağlıyor.

  2. cemre akyel on

    Royal Chundu’yuda gitmek istediğim yerler arasında, belki bu yaz fırsat bulabilirsem belki giderim aslında.

Yorum yapın