Salı, Mayıs 7

Sedir Adası Nerede? | Kleopatra Plajı Marmaris

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Marmaris’in En Güzel Plajı Kleopatra – Sedir Adası

Sedir adası, bir diğer adı ile Kleopatra plajı, dünyanın en güzel kumsallarına ve denizine sahip bir adadır. Marmarise karayolu ile ortalama 45 dakika uzaklıktadır. Sedir adasına gitmek için Marmaristen Akyaka istikameti yani Muğla otoyolu üzerinde sola Çamlı köyüne giden ayrım gelmektedir. Bu ayrımdan Çamlı yoluna girip 10 km gittikten sonra sağ tarafta, sezona göre 15 dakika ve 30 dakika aralıklarla Sedir adasına tekneler kalkmaktadır.

Sedir adası Marmariste gezilecek ve görülecek yerlerin başında gelmektedir. Marmarise gidip Sedir adasına gitmediyseniz Marmaris‘e gitmemişsinizdir. Eğer imkanınız var ise erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim. Fakat kesinlikle gittiğinize deyecek muhteşem bir doğa harikasıdır Sedir adası.

Kleopatra plajının ve Sedir adasının yaşamsal tarihi M.Ö 6.yy lara dayanmaktadır. Orijinal ismi Kedrae, Karya antik kentinin önemli bölgelerindedi.  Sedir adasının kumu eşsiz güzelliği sebebiyle korunma altındaddır.Ada, Kleopatra adını altın sarısı tertemiz muhteşem kumlarından dolayı almıştır.

[Best_Wordpress_Gallery id=”7″ gal_title=”sedir adası”]

 

BUNA DA BAKIN...  Marmaris Barlar Sokağı (Bar Street)
Paylaş

1 Yorum

  1. Allahım Sedir adasına gitmeyiherkese nasip etsin. Gerçekten sedir çok güzelbir ada. Aayrıca suyu çok temiz içilesi var.

Yorum yapın