Cumartesi, Mayıs 4

Ilıca Plajı – Çeşme

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türkiye’nin Maldivler’i Ilıca Plajı

Ilıca plajı, Çeşme’nin, İzmir’in Ege’nin en iyi plajı olarak düşünülebilir. Bembeyaz tamamen taşsız kumu ve turkuaz muhteşem adeta tablo gibi denizi ile Çeşme Ilıca plajı Türkiye’nin en etkileyici ve mavi bayraklı plajıdır. Ayrıca Ilıca Türkiye’nin en gelişmiş termal bölgesidir.

Plajın toplam uzunluğu 3 km kadardır. Plajın bir bölümü kalabalık olsa da sakin bir yer bulma imkanınız oldukça yüksektir. Kumsalı çok temiz ve sarıdır. Çoğu insan özel plajlardan çok halk plajlarını tercih eder bunun nedeni hem fiyatlardır hem de alanın büyük olmasıdır. Aslında bu plaj özel statüsünde bir halk plajıdır plaj alanı oldukça geniş ve uzun olduğundan kapasitesi de büyüktür.

Çeşme’ye nasıl gidilir? Sorusuna gelince; Çeşme’ye gitmek inanılmaz kolaydır. İzmir merkezden metro ile direkt Çeşme’ye gidebilir veya İzmir otogardan minibüs dolmuş araçlar ile 1 saatlik bir yolculuk ile Çeşme‘yi, oradan da 15 dakika uzaklıktaki Ilıca’yı ziyaret edebilirsiniz.

Çeşme plajları, dünyanın sayılı temiz ve muhteşem plajları arasındadır. Çeşme bir hayli gelişmiş ve gelişmekte olsa da halen deniz tertemiz kalmıştır. Çeşme ve Ilıca’nın tek dezavantajı, diğer turizm bölgelerimize göre otel ve gıda işletmelerinde fiyat ortalaması yüksektir. Ancak bu durum Ilıca Plajında değişir. Çünkü ucu bucağı gözükmeyen kristal beyaz kumu ve turkuaz denizi ile sizi adeta Maldivler‘de hissettirecek olan Ilıca plajına giriş ücretsizdir. Ziyaret saatlerine değinecek olursak giriş için herhangi bir kısıtlama yoktur fakat plaj içerisinde şemsiye ve şezlong gibi olanaklardan faydalanmak istiyorsanız Şezlong ve şemsiye fiyatları ortalama olarak 10 TL ile 25 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 

BUNA DA BAKIN...  Çeşme Ildır Balıkçı Kasabası
Paylaş

Yorum yapın