Salı, Mayıs 7

Dünyada En Güzel 5 Yer Listesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dünyada En Güzel Yerler Listesi

Dünyada en güzel yerler listesi mutlaka değişebilir fakat sizler için güncel bir liste hazıladık. İşte dünyadaki en güzel yerlerden seçme 5 güzel yer.

1-Wisteria Tunnel (Japonya)

Wisteria-Tunnel-en-güzel-yerler

Wisteria Tunnel, Japonya’da Kawachi Fuji Gardens‘de bulunuyor. Japonya’nın Kitakyushu şehrinde bulunan bu inanılmaz bahçeziyaretçileri adete hipnoz ediyor.

Üstünüzde onlarca farklı renklerde çiçeklerin süslediği yürüyüş yollarında, rengarenk bir atmosferde kokularla yürümek, tarif edilemez bir duygu olmalı…

Wisteria Tunnel içinde, adı “Wisteria Tunnel” olarak bilinen çiçek tünelleri bulunuyor. Dünyanın en güzel tüneli olarak geçen bu mekanda, Nisan ayının ortalarında çiçekler açmaya başlıyor; mor, kırmızı, sarı, pembe renkleri birbirine karışıyor. Tokyo’dan 4 saat uzakta bulunan Kitakyushu’ya otobüs ile gitmek mümkün.

2-Cinque Terre (İtalya)

Cinque-Terre-Italy-en-guzel-yerler

The Cinque Terre, İtalya’nın kuzey bölgesinde bulunan, Cenova’nın doğusunda yeralmaktadır. 1997 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Cinque Terre, Beş Köy manasına gelmektedir.

Harika bir kasaba, harika bir deniz ve rengarenk evler… Gerçekten görülmesi gereken dünyanın en güzel yerlerinden biridir The Cinque Terre.

3- The Crooked Forest, Polonya

The-Crooked-Forest-guzelyerler.net

Crooked Forest, Crooked Ormanı Polonya‘nın kuzey batısındaki Nowe Czarnowo beldesinde bulunuyor.

Bu esrarengiz ormanda bulunan yaklaşık 400 adet çam ağacının gövdelerinin bir kısmından sonra, 90 derecelik bükülmeyle eğik olarak büyümelerinin sebebi bilinmemektedir.

Kasabada yaşayanların anlattıklarına göre ağaçlar 10 yaşını doldurduktan sonra 90 dereceye kadar eğilmeye başlıyormuş Bilim insanları ağaçların bu şekilde büyüme şeklinin sebebini çözememiş ve kesinlikle sonrada bir müdahele edilmediğini açıklamışlardır.

4- Tunnel Of Love (Ukrayna)

Tunnel-Of-Love-Ukrayna-guzelyerler.net

Tunnel Of Love yani aşk tüneli ismindeki dünyanın en güzel yerleri arasında ilk beşe giren tünel Ukranyada’dır.

Ağaçlardan ve sarmaşıktan oluşan bu tren yolu, çiftlerin uğrak mekanı haline gelmiş, Aşk Tüneli olarak isim verilen göz alıcı etkileyici bir yer.

BUNA DA BAKIN...  Adalar Ükesi Endonezya...

Ukrayna’nın Klevan şehrinde bulunan bu tren yolu eskiden bir sunta fabrikasına gitmek için kullanılıyormuş fakat şimdilerde genç aşıkların yalnızca huzur bulmak ve romantik zamanlar geçirmek için tercih ediliyor.

5- Ice Canyon, Grönland

Ice-Canyon-Grönland-en-guzel-yerler

Doğal suların eriterek, 15o metre kadar derinliğe olan bu muhteşem kanyon Grönland‘da bulunuyor. Buzun en güzel tonlarını burada görmek mümkün.

Grönland; Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde, 2.166.086 km² ile kuzey kutbundaki en büyük buz tabakasıyla kaplı, Danimarka’ya bağlı özerk bölge.

Sizlerle beğendiğim ve dünyanın en güzel yerleri olarak belirlediği en popüler ve etkileyici yerlerinden beşini sizlerle paylaştım. Umarım beğeneceksiniz. Lütfen bize destek olmak için yorum yapabilir veya beğendiğiniz yazılarımızı sosyal paylaşım butonları ile paylaşabilirsiniz. Guzelyerler.net

Paylaş

2 yorum

  1. ertan koşan on

    Listedeki yerler insanı baştan çıkarıyor ya, elime bir fırsat geçse kesinlikle bu yerlerden birine gitmek isterim.

Yorum yapın